Подолг, а неквалитетен или пократок, а квалитетен одмор?

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Се разбира квалитетен одмор е изборот на кој секој би типувал, но реалноста е сосема друга па често се случува и да се прави компромис и да се одбере некоја варијанта помеѓу. Така што се случувало и таков и таков одмор. Се обидувам да живеам во реалноста и да одморувам колку што е должината на мојата „чера“ која нема да ме прави ниту човек кој на одмор изигрува „Џек“, ниту пак „патлиџан турист“. Одморот го сфаќам како одмор за телото и душата, а тоа барем засега сум го правел толку добро што едвај чекам пак да одам.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
се согласувам ............. некоја варијанта измеѓу на пример.......... средно квалитетен одмор од 7 дена........или така нешто.
сепак кога би морало да се бира ставам квалитет пред квантитет.Џабе си 10 дена на одмор ако е тапа..........
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
пократок ама квалитетен..барем ке си поминам убаво вака џабе ке губам време ако не ми е убаво:toe::toe:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Ја би се одлучил за подолг одмор нема да ми треба повише од секој ден одење на плажа и кафе на плажа јас лично мрзам да кога одам на одмор да шетам низ по другите градови кога можам да уживам на плажа таму кај што сум се сместил и не сакам да ги гобам деновите во експеремтирања многу
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Долг и квалитетен! Секогаш успевам со ограничените стедства да направам се што сум испланирала! Се е до организација на време


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom