Подобра резолуција на слика

Член од
4 септември 2010
Мислења
704
Поени од реакции
199
Значи , имам сликано слика односно лифче во кое пишува нешто со камера од 3мп. Е сега, кога зумирам, текстот што го пишува во него станува полош и полош. Како може да се реши овој проблем? Барем да се чита нешто на сликата. Ако има веќе ваква тема или спојте ја или избрише те ја.
Сликата на која што сакам да зумирам и да читам на неа е
IMG_20130228_210646_0.jpg
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Кога го прочитав текстот прво напамет ми падна дека ке препишуваш на писмена ..
 
А

Атомската мравка

Гостин
Нов подобар телефон со појака камера, инаку јас горе-доле можам да ти го дешифрирам распоредов :D
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.305
Поени од реакции
979
Убаво осветли го листот, само пази да не биде премногу и не го мрдај телефонот додека сликаш, стави му нешто одоздола.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Член од
24 јуни 2011
Мислења
523
Поени од реакции
463
Значи , имам сликано слика односно лифче во кое пишува нешто со камера од 3мп. Е сега, кога зумирам, текстот што го пишува во него станува полош и полош. Како може да се реши овој проблем? Барем да се чита нешто на сликата. Ако има веќе ваква тема или спојте ја или избрише те ја.
Сликата на која што сакам да зумирам и да читам на неа е
Прегледај го приврзокот 59235
Обично јас за два месеца го знаев распоредот напамет, или ти треба шема за бегање од час да знаеш на кој нема да одиш случајно да не останеш.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.075
Ponedelnik
oddelenski*
hemija
angliski
istorija
geografija


Vtornik
biologija
fizika
makedonski
fizichko
matematika
muzichko
angliski


Sreda
angliski
geografija
matematika
germanski
fizichko
hemija
makedonski


Chetvrtok
ebati rakopisot


Petok
germanski
makedonski
fizichko
matematika
izboren
izboren

slep eden :D
vo sreda imash dodatna nastava po biologija vo 12 i 15, vo chetvrtok imash dopolnitelna nastava po biologija vo 12 i 15.
i vo ponedelnik imash dodatna vo 12 i 15 po ekologija valjda.
 
А

Атомската мравка

Гостин
King B

Понеделник првото е оделенски
Четврток математика, физичко, физика, македонски (...) (...) биологија

Можи и со 1 мегапиксел да биди чисто не е до камерата :)
Чисто сумњам мада да и други фактори има во квалитетот на сликата.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Кога го прочитав текстот прво напамет ми падна дека ке препишуваш на писмена ..
Ко распоред на часови ми изгледа ова :D
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
523
Поени од реакции
463
Да распоред на часеви се ...ама пред да ја видам сликата мислев дека му е за препишување :D :D
И јас прво помислив дека е распоред ама ми текна дека е многу дебилно, па се тешев со тоа дека можеби сака да ја види мустрата на миљето во позадина.:D
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.383
Поени од реакции
692
За другпат најубаво ќе ти биде сликата црно-бела да ја направиш и после да си играш со контрастот додека не ти се чита најубаво за твое око.
Лоша е сликата поради светлото и аголот од кој е сликана.
 
На врв Bottom