Подкасти (Podcasts)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.703
Поени од реакции
1.610
Овие Зорка и Тикток, ги има на Спотифај како Подкаст, но мислам дека се Радио Ток Шоу.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
Не ни знаев што е подкаст, ми се појавија случајно и влегоа во мојот живот. Се појавуваат како сегменти од подкастот, никогаш не сум го слушал цел.
Тројца комичари биле момциве и подкастот им е само со јадење гомна, имитации и заебанции на тема анален секс. Се вика CumTown, има ок смешки, за луѓе што не се ок во главата. Кој не знае што со себе, нека повели

 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.195
Поени од реакции
8.408
Не ни знаев што е подкаст, ми се појавија случајно и влегоа во мојот живот. Се појавуваат како сегменти од подкастот, никогаш не сум го слушал цел.
Тројца комичари биле момциве и подкастот им е само со јадење гомна, имитации и заебанции на тема анален секс. Се вика CumTown, има ок смешки, за луѓе што не се ок во главата. Кој не знае што со себе, нека повели

Ова им е меѓу посмешните...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.331
Абе на Џо Роган спотифај му забранува јутуб, тоа било лекот значи да куртулиме од неговите бљувотини и ширење глупоќа.
 
S

sim4e

Гостин
Не ни знаев што е подкаст, ми се појавија случајно и влегоа во мојот живот. Се појавуваат како сегменти од подкастот, никогаш не сум го слушал цел.
Тројца комичари биле момциве и подкастот им е само со јадење гомна, имитации и заебанции на тема анален секс. Се вика CumTown, има ок смешки, за луѓе што не се ок во главата. Кој не знае што со себе, нека повели

I'm gay actor Michael Douglas :D

Ник Мален е сериозно пореметена особа. Смешен подкаст, ама дефинитивно треба да ја поседуваш дијагнозата што ја опиша.

Legion of Skanks ми е дефинитивно најсмешниот подкаст. Се опишуваат себеси како "the most offensive podcast" и секоја епизода пробуваат да го оправдаат тој епитет. Како и CumTown не бираат средства и се јаде гомна за сѐ. Од раси до ментални ретардации. Може да се каже дека се и најинклузивниот подкаст.

Многу тажен пост.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Гледам дека Џеф Данам има сега свој подкаст. Носи познати личности, тоа му е плус, но не се снаоѓа баш солидно со технологијата и со начинот на водењето на интервјуто. Поинтересно ми беше кога носеше играчки од 60тите или кога во живо ја правеше куклата. Тоа не се гледа секој ден.

StarTalk сега е за степен подосадно, овој начин не ми се допаѓа искрено, но е алтернатива. Подобро нешто отколку ништо. Пред некоја недела имаа подкаст за шахот и поп културата поврзана за истиот, што ми беше интересно. Ама ако сакам да слушам монолози за вонземјани, за тоа има интересни серии, па и книги. Згора на сѐ тоа им е исцрпена тематика, веќе за истата зборувале многу многу пати. Затоа сѐ зависи од темата на разговор.
 

Воинот од Северџан

An Orc among Hobbits
Член од
3 март 2021
Мислења
101
Поени од реакции
111
Некое време се чудам зошто ова е една од најбитните теми на форумов и не можев да си одговорам, па си реков веројатно сум преглуп или надвор од овој универзум, па продужив даље :oleee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom