Подигање на самодоверба

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
41
Поени од реакции
30
Еве една интересна тема за нас машките...

Како да ја подигнеме самодоверба та во самите себе...Било да станува збор за пишување/почнување разговор со девојка или на професионално ниво/бизнис и работа.....Како да станеме "alpha male" :D....
 
  • Вау
Reactions: wot

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.289
Поени од реакции
4.638
...ќе си изштампаме маичка со наслов "АЛФ(В)А МАЖЈАК" и завршена работа ;):)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Бате, земи работи нешто каде што ќе бидеш супервизор. Има живи луѓе да јадеш, ќе заборавиш што беше тоа човек и емоции. Егото од тие што ќе ти го гланцаат газот околу тебе ќе ти биде до плафон, па и пичињата како магнет ќе се лепат за тебе. Све тоа си повлеквит.
 
Член од
20 ноември 2020
Мислења
24
Поени од реакции
15
Моја препорака: Дисциплина и Искуство. Колку и да ти е страв да започнеш разговор, генерално, не само со женска, ти ќе го започнеш разговорот. Со текот на времето, ќе го изгубиш стравот, и ќе стекнеш искуство. Неможеш да бидеш харизматичен и полн со самодоверба ако немаш никакво социјално искуство. Колку повеќе искуство - толку повеќе самодоверба ќе имаш. Барем за мене беше така. Или, почни stand up :D
 

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
41
Поени од реакции
30
Начукај се, секогаш пали :rolleyes:
Ahhahahah.....da samo nasabajle se budam so najmalce 5-6 blokovi ... :D
Автоматски споено мислење:

...ќе си изштампаме маичка со наслов "АЛФ(В)А МАЖЈАК" и завршена работа ;):)
Dobra ideja :D
Автоматски споено мислење:

Бате, земи работи нешто каде што ќе бидеш супервизор. Има живи луѓе да јадеш, ќе заборавиш што беше тоа човек и емоции. Егото од тие што ќе ти го гланцаат газот околу тебе ќе ти биде до плафон, па и пичињата како магнет ќе се лепат за тебе. Све тоа си повлеквит.
Blagodaram na sovetot :D
Автоматски споено мислење:

Моја препорака: Дисциплина и Искуство. Колку и да ти е страв да започнеш разговор, генерално, не само со женска, ти ќе го започнеш разговорот. Со текот на времето, ќе го изгубиш стравот, и ќе стекнеш искуство. Неможеш да бидеш харизматичен и полн со самодоверба ако немаш никакво социјално искуство. Колку повеќе искуство - толку повеќе самодоверба ќе имаш. Барем за мене беше така. Или, почни stand up :D
Pa ne e deka nemam iskustvo... Ednostavno da receme ne sum nekoj sto zbori mnogu...Koga stanuva zbor za devojcinja ja ke pisam i eve ke ideme na kafe ili na setnja i ne znam bas sto da kazam. Dodusa toa e poradi toa sto ovde od kaj sum jas 80% od devojkite se 16-18 godini a jas veke nakaj 25 odam taka da temi zA razgovor zaednicki nema bas :D
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Еве една интересна тема за нас машките...

Како да ја подигнеме самодоверба та во самите себе...Било да станува збор за пишување/почнување разговор со девојка или на професионално ниво/бизнис и работа.....Како да станеме "alpha male" :D....
За делот со девојките и алфа мејл ... погледни троа видеа од братот, заблагодари ми подоцна ;) .... d
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
945
Имаш на,, Youtube
Alpha Male
Претплати се кај него имаш се што те интересира за да станеш тоа ши сакаш ти

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Бате, земи работи нешто каде што ќе бидеш супервизор. Има живи луѓе да јадеш, ќе заборавиш што беше тоа човек и емоции. Егото од тие што ќе ти го гланцаат газот околу тебе ќе ти биде до плафон, па и пичињата како магнет ќе се лепат за тебе. Све тоа си повлеквит.
Tocno e ova od prvo do posledno, kaj mene taka beshe.

Tuku Ron, kazi im za sigma da ne lutaat po jutuberi... neli si iniciran odamna.

:coffee:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Имаш на,, Youtube
Alpha Male
Претплати се кај него имаш се што те интересира за да станеш тоа ши сакаш ти

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
Ubedlivo najlosh sovet sho mozes na nekogo da mu go dades.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Ahhahahah.....da samo nasabajle se budam so najmalce 5-6 blokovi ... :D
Автоматски споено мислење:


Dobra ideja :D
Автоматски споено мислење:


Blagodaram na sovetot :D
Автоматски споено мислење:



Pa ne e deka nemam iskustvo... Ednostavno da receme ne sum nekoj sto zbori mnogu...Koga stanuva zbor za devojcinja ja ke pisam i eve ke ideme na kafe ili na setnja i ne znam bas sto da kazam. Dodusa toa e poradi toa sto ovde od kaj sum jas 80% od devojkite se 16-18 godini a jas veke nakaj 25 odam taka da temi zA razgovor zaednicki nema bas :D
Имаш супер средина, тие 16-18 само прашај дали се за лапање и тоа е тоа....... Во тој период од животот само тоа ги интересира, ништо друго не разбираат
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Еве една интересна тема за нас машките...

Како да ја подигнеме самодоверба та во самите себе...Било да станува збор за пишување/почнување разговор со девојка или на професионално ниво/бизнис и работа.....Како да станеме "alpha male" :D....
"Fake it till you make it" :D
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Тоа Алфа бета и тн, функционира кај животните. Можеби функционирало и кај луѓето порано кога уште сме биле мајмуни, ама веќе не. За женски треба пари, кур сите имаме. А за тоа да научиш да пишуваш и да разговараш, не бегај од часови :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom