Подемот на вештачката интелигенција

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.677
Поени од реакции
7.450
ќе има нови регулативи од ЕУ за ова ботовиве, ќе бараат од нив да прикажат од каде ги црпат информациите.

Одличен начин да се убие иновацијата и да се избркаат организации кои се во зачеток. :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.750
Поени од реакции
30.448
Ај за некоја година :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.052
Поени од реакции
15.805
ќе има нови регулативи од ЕУ за ова ботовиве, ќе бараат од нив да прикажат од каде ги црпат информациите.

Има еден куп земји каде ова нема да биде барано. Good luck на EU.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.155
Поени од реакции
27.420
Не знам дали е постирано видеово тука, ама убаво е да се изгледа.


Disclaimed: None of it is real. It’s just a movie, made mostly with AI, which took care of writing the script, creating the concept art, generating all the voices, and participating in some creative decisions. The AI-generated voices used in this film do not reflect the opinions and thoughts of their original owners. This short film was created as a demonstration to showcase the potential of AI in filmmaking.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
7.463
Denes mi trebaa nekoi informacii za kontroleri, si vikam aj da ne gubam vreme na google search,
da go upotrebam Chap GPT.
Gluperdata mi dava lazni referenci, naslovi koi ne postojat, gi prebaruvav po drugi datoteki gi nema nikade.
Uste nogu leb treba da jade za da bide inteligentno :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.307
Поени од реакции
32.205
регулацијата доаѓа. Штом Алтман го седнале да им одговара на прашања како детенце, рип чат џипити.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
6.999
Поени од реакции
16.150
Колку може ова да биде релевантно според "интелегенцијава" ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.750
Поени од реакции
30.448
Колку може ова да биде релевантно според "интелегенцијава" ?
Воопшто не е релевантно, клик бејт муабет. Во моментов "интелигенцијата размислува" онака како што ќе и дадеш насоки, т.е материјали за тренирање, ако истите се "влажни соништа" и предвидувањето ќе биде такво.

Додатно работите се страшно многу динамични и имаш многу променливи кога станува збор за геополитика, никој не знае како ќе се менуваат интересите, ниту што може да биде создадено во било кој дел од светот и да ја промени играта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom