Подводна фотографија

• Tαммι •

Гостин
Wow....Браво за сликиве прекрасни се!
Некои од нив изгледаат сосема обично, а всушност од друга страна се толку посебни...прекрасни.Немам зборови...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.182
Поени од реакции
14.436
Колку само грди суштества крие тој подводен свет :D

Иначе 4тата фотографија ако е снимена од човек, ондак човекот има муда колку баскет топки
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.337
Поени од реакции
7.446
Wow....Браво за сликиве прекрасни се!
Некои од нив изгледаат сосема обично, а всушност од друга страна се толку посебни...прекрасни.Немам зборови...
Да се живи и здрави од http://mojajungla.info/ инаку немаше да ја има темава :)

Колку што има над нивото на морето, толку има и под (мислам на убавина). Проблемот е што е потребно многу опрема, и тренинг за да се овековечи тоа. Нуркачка опрема, скапа фото-опрема (најбитно куќиште за апаратот кое е водонепропустливо до поголеми длабочини).
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Едно време сакав за мојот 7д да земам маска за снимање под вода, ама инвестицијата скапа ми изгледа, ќе го почекам канон 5д марк3 па тогаш ке земам и маска
--- надополнето: Aug 21, 2011 1:41 PM ---
Уживај те:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Под вода е магично. I feel like a fish во моментов од сликиве.
 
I

indigo child

Гостин
Кога сме веќе тука. За многу ефтини пари апаратчево го има кај нас. Околу 4к беше кога бев последен пат, пред околу 2-3 недели.
Интересно е онака за домашна употреба, или ако идете на базен со друштво, па да се сликате под вода ( :
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Најдобри подводни фотки '11

Во традиционалниот натпревар за најдобра подводна фотографија кој го организира ‘University of Miami’s Rosenstiel School of Marine and Atmospheric Science’ победи фотографијата на која се две проѕирни гоби риби, дело на германскиот фотограф Тобиас Фридрих.
Ова се 10 најдобри фотки од натпреварот, направени од фотографи од земји од целиот свет:Преземено: crnobelo.com

Колку е морбиден толку е и прекрасен тој подводен свет ... Таа игра со бои и толку авангардните створења ја прават ова фотографија мистична ми се чини.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ај нешо вакво, пошо и овоа може да се класифицира тука... Поинакво е да, али е факинг перфектно... Експериментни фотографии со вода и меурчиња...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom