Подарувам

Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Da ne podaruva nekoj malo crno mace :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.500
Поени од реакции
10.734
Da ne podaruva nekoj malo crno mace :)
https://www.facebook.com/groups/96365972817/permalink/10155029907837818/

Се подаруваат две сосема црни мачиња - пантерчиња,со плави очи и стекнати хигиенски навики. Прочистени и чувани во домашни услови.
Стари се 45 дена. Едното е машко, другото е женско.
Контакт за нивно вдомување 077 524 087 или фејсбук профил -https://www.facebook.com/simonadelovska7?fref=ts


 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Денес пронајдов машко куче оставено само на улица. Многу е мало, беспомошно и целото се тресе. Би Ве замолила доколку некој сака да вдоми куче во наредните 24 часа да се обрати тука, бидејќи јас не сум во можност да го чувам, немам доволно услови. Кој е заинтересиран нека ми пише, ќе се договориме за понатамошен контакт.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
20160614_075803~2.jpg
Кoј мoже дa вдoми бaрем еднo? 2 недели се и мoрa рaчнo дa се хрaнaт дo следнaтa неделa.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795

Се подарува ангорка, 3 и пол недели стара. Најкрупна и најнапредна е од цело легло. Се топи и преде кога ќе ја држат во раце. Можете да ја резервирате и да ја земете после 10ти јуни.
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Се подаруваат две прекрасни мешанчиња од татко хаска со по едно сино окце. Многу сакаат да се играат, многу се мили и бараат ново семејство бидејќи немаат безбеден дом.

 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Podaruvam malo kucence staro 2 meseci zensko..mesance od majka pinc a tatko e nepoznat.Palavo e mnogu i saka da si igra. Banjato e ednas i ima mn ubavo meko i cisto krzno
 

Attachments

Член од
5 јуни 2010
Мислења
6
Поени од реакции
9
Подарувам кученца мешани со среден накај мал раст, стари околу 3-4 месеци, освен мајката :) контакт 071 227 331. 17237080_10210500722967781_1426709318_o.jpg
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ќофтево си бара домче.
Машко е, еден месец старо. Ако некој е заинтересиран нека ми пише во инбокс, ќе ви пратам бројче кај да се јавите.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Едно ќофтенце ми се истопори пред некој ден пред куќа, максимум месец-два, мешано е ваљда улично и веројатно е мешавина од Collie и Doberman (или rottweiler али повеќе изглеа на doberman). Anyway, живо е, и убер социјално. Тежок замарант за внимание. :icon_mrgr:
Проблемот е што веќе иам мачор кој нејќе очи да му види, а и лимит на тоа колку миленици смеам да чувам.
20170909_124403.jpg
Не сакам да го носам во стационар, или да го оставам на улица што ќе значи дека ќе го кврцнат. :/
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Подарувам мало ангорско маче на два месеци. Бело со плави очиња. Во Скопје сум, го носам каде сакате.
 
Член од
9 август 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Се поклонуваат 2 мачиња (женскo и машкo), стари 2 месеци, постојано се галат, предат и се доста дружељуби и расположени за игра. Се даваат за чување и во дворче и дома по ваш избор. број за контакт: 077922569 - Скопје
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom