Подароци за посебни денови во вашиот живот...

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
dechki a sto mislite za mojata ideja, na 11 pravime godisnina pa sakav da napravam nekoja mala torticka vo forma na srce i celata da ja prelijam so slatko od jagodi da mu kupam obetka i nekoja maicka...dobro e?:smir::raz:
добра е идеата ама може и некоја романтична вечера со некое добро вино и свеќи
 
Член од
6 август 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
moze ama kako da gi isteram moite od doma? i jas prvo pomisliv na toa sepak blagodaram za sovetot ke vidam so ke napravam :)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Подароци да...се трудам да најдам соодветен подарок за секоја пригода.
Купувањето на подарок го практикувам за родендени и сл. прилики за луѓе кои не ми се мн. блиски и тоа избегавам парфеми,колекции,облека и такви некои подароци.се трудам подарокот да биде уникатен и да одговара на личност која го добива.А за поблиските се трудам јас сама да го направам подарокот,и на тој начин да му дадам значење....
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Мн сакам да ме изненадуваат и можеби и затоа знам да изненадам.....сакам да ми подарат нешто од срце па макар и да е мн мало.... некогаш и едно цветце може да ме напраи најсрекна.Еве јас на пр за валентин на дечкото му полонив еден несекојденевен подарок во кој вложив доста труд.Му направив една слика од нас 2 ца и ја ставив во рамка втора работа ...на две плишени срциња извезов инацијали и ги ставив у кристално топче, едно мало меченце, картицка и уште едно нешто имаше ама не ми текнуе сеа шо :pos2:.....и рака стварно го изненадив,а за роденденот му купив парфем и една свека во вид на торта и го чекав со запалена свека и му пеев депи брдеј....и така ви викам :smir:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Жениве се` на подароци мислат и сметаат дека којзнае колку и на нас ни се истите значајни.
Вистината е дека сакаме се` тоа да помине, да не се малтретираме со такви глупости, но за ред во куќа ги правиме.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Посебен ден ми е дерби, а не 3 месеци од кога сум тргнал да идам со неа . . .
 

Kardasevski

Осло
Член од
4 септември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Абе само цвеке !!!!!!! нишшш друго

 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
сакам да давам и да ми даваат.Но ако некој ти дај само за да му вратиш тогаш не е вистински подарок...посебно ги сакам оние подароци за денот кога славиме 1година и сл.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Па внимавам што ќе купам. Зависи и за кој е подарокот. Али воглавном купујем нешто што би и значело на личноста, и нормално и јас очекувам подарок.. :smir:
 
Член од
18 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
прв пат сум во врска што подарува, поранешната врска ми беше заснована на непронаоѓање на самата себе си во светот на неговото лицименрие и често пишував поезија и проза, запаѓав и само тоа ми беше спас.Денес се е поинакво-за роденден му испрати честитка, иако превреме ми ја откри сепак беше мн.среќен што се сетив на таков детаљ, а сега топам свеќа и ја правам во вид на срце...се надевам наскоро ќе биде завршена .
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Sakam da mi podaruva pokloncinja sekako ,ne skapo ama nesto orginalno unikatno samo za mene lalala ..i sekako za vozvrat ke dobie poklonceee :pipi:
 

creator_92

haker4e
Член од
16 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
3
Poklon za valentine

Valentine se blizi...
Dajte nekoj predlozi za poklon...sto bi sakale da vi podarat i sto bi podarile...
:smir::love3:
 
Х

Ханзо

Гостин
Плишано срценце со извезено I love you. :back:

(ако може некој да ми објасни што значи „плишано“, само го слушам зборов и поим немам што е)
 

creator_92

haker4e
Член од
16 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
3
Плишано срценце со извезено I love you. :back:

(ако може некој да ми објасни што значи „плишано“, само го слушам зборов и поим немам што е)
ne sum siguren ali mislam deka plish e ona maznoto platno...:kesa:
 

Commandos

Ultras
Член од
12 декември 2009
Мислења
23
Поени од реакции
5
пред сат време се двоумев за темава. Баш имам сега една типка што многу ми значи и сакам нешто многу јакоо да ја израдвам! Дајте совет ве молам? :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom