Погоди ја серијата [читај прв пост!]

Член од
14 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
17
Оваа тема е слична на онаа Погоди го филмот, само што тука нема да се постираат филмови... Правилата се исти:

- Некој става слика од некоја серија, и тој што ќе одговори точно за која серија станува збор добива за право да стави слика од некоја серија по негов избор, се разбира.

- Доколку ја погодите серијата, но не сакате да продолжите со играта ( да ставите слика која другите ќе ја погодуваат) пишете за да знаеме и некој од играчите може да стави. Доколу се случи тоа, кој прв ставил слика таа ќе ја погодуваме.

- Гледајте да го смените името на сликата, бидејќи често можете да го дознаете името на серија преку името на сликата.

... и тоа е тоа :toe:

Јас ќе започнам прв... Погодете ја серијата:

0.jpg
кликнете на сликата за да ја зголемите

ЕДИТ ОД МОДЕРАТОР:
Секогаш проблеми со ваквите теми, зошто никој не сака да го прочита првиот пост. Уште еднаш, за да не се караме:

1. Погодувате за која серија се работи
2. Чекате да ви потврди тој што ја ставил сликата, освен ако не сте 102,3% сигурни.
3. Ставате ваша слика

 
Член од
14 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
17
Mr.Deni: the black donnellys

друг нека постира... уствари веќе пострале
 
Член од
9 август 2008
Мислења
218
Поени од реакции
108
Пријателе погоди ја серијата па потоа објави слика (јас горе несакајќи поставив бидејќи мислев дека ја погодија).
^ Outsourced


:pos::pos::pos:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.383
Поени од реакции
2.475
Друже првата слика да не е од Harper's Island :)

А втората е мегапопуларната Имотот на дамата :pos: :pos:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.096
Поени од реакции
14.203
Ептен испомешавте.... не ставајте нови слики додека не се погоди претходната
 

Kajgana Shop

На врв Bottom