Погоди ја расата

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.853
Ех, Австралиски овчар, баш сум мислела да прашам дали ги има кучињава кај нас... @Lu?
Точно погоди :) досега не сум сретнал ниту слика ниту објава некаква за австралски овчар али пред некој период имаше прекрасно прво легло до сега у мк за бернски планински пес.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Точно погоди :) досега не сум сретнал ниту слика ниту објава некаква за австралски овчар али пред некој период имаше прекрасно прво легло до сега у мк за бернски планински пес.
Кое е леглото? Ако ги најдеш родителите пиши.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.853
Кое е леглото? Ако ги најдеш родителите пиши.
Од реклама 5 и пазар 3 се избришани огласите. Доста и преку фб ги рекламираа и им го фалеа потеклото али профил на сопственикот не памтам. Распрашај се по одгледувачи сигурно ги знаат газдите. Иначе случјно еден оглас деновиве сретнав за Њуфаунландерче мало ме воодушеви.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Прво Боксер-Мастив, а второво Питбул со Кобасица :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
И двете кучиња се мешанци од пит бул. Првото ќе да е или кане корсо или боксер.
А второво ( да не му беа пресечени ушите полесно ќе беше!) или е јазовичар-dachshund или american basset hound.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.853
И двете кучиња се мешанци од пит бул. Првото ќе да е или кане корсо или боксер.
А второво ( да не му беа пресечени ушите полесно ќе беше!) или е јазовичар-dachshund или american basset hound.
Секоја чест Зеена секогаш имаш нај остро око за препознавање. Точно така двете кучиња се со пит бул. Првата мешавина (големото куче) е пит бул со азијат барем така пишува... А втората раса е мешавина од пит бул и dachshund. :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Погоди ја расата:)

1.jpg

Иначе тој што ќе ја погоди расата, тој дава слика од куче да погодиме која раса е или сеедно кој ќе даде слика?:)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723

Иако се сликав денеска во Прилеп појма немам што чудо е xD

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom