Погоди ја расата

Член од
11 март 2015
Мислења
1.092
Поени од реакции
938
Прво Боксер-Мастив, а второво Питбул со Кобасица :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.283
И двете кучиња се мешанци од пит бул. Првото ќе да е или кане корсо или боксер.
А второво ( да не му беа пресечени ушите полесно ќе беше!) или е јазовичар-dachshund или american basset hound.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
761
Поени од реакции
785
Член од
24 мај 2014
Мислења
3.904
Поени од реакции
3.926
И двете кучиња се мешанци од пит бул. Првото ќе да е или кане корсо или боксер.
А второво ( да не му беа пресечени ушите полесно ќе беше!) или е јазовичар-dachshund или american basset hound.
Секоја чест Зеена секогаш имаш нај остро око за препознавање. Точно така двете кучиња се со пит бул. Првата мешавина (големото куче) е пит бул со азијат барем така пишува... А втората раса е мешавина од пит бул и dachshund. :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.450
Погоди ја расата:)

1.jpg

Иначе тој што ќе ја погоди расата, тој дава слика од куче да погодиме која раса е или сеедно кој ќе даде слика?:)
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
5.042
Поени од реакции
3.938

Timmy_SR

Куката
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.428
Поени од реакции
722

Иако се сликав денеска во Прилеп појма немам што чудо е xD

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
3.904
Поени од реакции
3.926
Ајде народе погодувајте. Вие посикусните што ги знаете расите одма ке погодите, но ке биде потшко за тие што знаат помалку раси. Не се работи за мешавини чисти раси се. :)
1.
irish-wolfhound1.jpg
2.
Great-Pyrenees-iphone-Wallpaper-animalplanethd.com_.jpeg
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
761
Поени од реакции
785
1. Ирски волчји рт?
2. Словенски чувач?
 
На врв Bottom