Погоди ја расата

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.526
Поени од реакции
4.491
Ајде народе погодувајте. Вие посикусните што ги знаете расите одма ке погодите, но ке биде потшко за тие што знаат помалку раси. Не се работи за мешавини чисти раси се. :)
1.
irish-wolfhound1.jpg
2.
Great-Pyrenees-iphone-Wallpaper-animalplanethd.com_.jpeg
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
792
1. Ирски волчји рт?
2. Словенски чувач?
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
792
Јее :LOL:
Еве една полесна раса:
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
792
Бидејќи никој нема поставено нова раса, повторно ќе поставам. Овој пат поспесифична и уникатна, и не толку слична на друга раса.
22231.jpg
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.283
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.526
Поени од реакции
4.491
Глеам никој не ја знае расава па ке постирам јас една...
Patterdale terrier е расата ја откривам зошто подолго време никој не се обиде да одговори... Иначе Grmys кај мене сликата што си ја ставил не ја дава ако и кај другите не ја прикажува стави од расата друга слика.
 

Rick Grimes

Manchester United fan.
Член од
11 јули 2015
Мислења
130
Поени од реакции
66
Patterdale terrier е расата ја откривам зошто подолго време никој не се обиде да одговори... Иначе Grmys кај мене сликата што си ја ставил не ја дава ако и кај другите не ја прикажува стави од расата друга слика.
Ни кај мене не ја дава,нека стави друга слика.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.526
Поени од реакции
4.491
Ајде кучкари погодувајте :) Ке ми биде мило и тој што ке погоди или некој друг да каже и од што е настаната расава од кое вкрстување на кои раси.
Linebaugh3andhalfyears6.jpg
 
На врв Bottom