Погоди ја расата

L

Lu

Гостин
Ај вака да не биде линк,ќе ја ставам сликата директно да се гледа.Инаку расата е Бразилска фила - Fila brasilero
А и ова да кажам,доколку сте сигурни дека расата сте ја погодиле 100%,веднаш можете да поставите нова слика(како што ќе направам јас сега),но доколку не сте сигурни дека сте ја погодиле расата напишете ја и почекајте да ви се одговори од страна на тој што ја поставил сликата.

Погоди ја расава

 
L

Lu

Гостин
Не е Тоса ину,туку е Бразилска фила и јас ја погодив

Сега нова раса за погаѓање

 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
939
ЛУ кучето ти е ирски териер ваљда :)

--- надополнето ---

Јас поставив Тоса,незнам само дали ја дава како линк или како слика( пошто кај мене ја дава како слика не линк)
 
L

Lu

Гостин
Да точен одговор имаш Димитри,расата е Ирски териер.
Ама ти претходно имаше ставено слика (тоест линк) од Бразилска фила,па после си го променил постот со слика од Тоса ину.
Така да и mettalhammer има право да постави слика бидејќи погоди дека расата е Тоса ину во изменетата порака.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
939
Да точен одговор имаш Димитри,расата е Ирски териер.
Ама ти претходно имаше ставено слика (тоест линк) од Бразилска фила,па после си го променил постот со слика од Тоса ину.
Така да и mettalhammer има право да постави слика бидејќи погоди дека расата е Тоса ину во изменетата порака.
Хахах не сме се разбрале,ја се мислев што да ставам,дали Тоса или Фила и еднаш сменив пост,затоа излезе вака :)

Метал ти си на ред.
 
L

Lu

Гостин
ОК, штом не игра mettalhammer повеќе,редот е на Димитри да постави слика бидејќи ја погоди расата Ирски териер што ја поставив погоре.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
939
Добро разбравме дека можеш да видиш од линкот на сликата.Ја ова куче првпат го гледам.
 
L

Lu

Гостин
Да точен одговор,расата е Корејски мастив и има 2 типа а овој Mee Kyun Dosa (не Doga,наместо д треба с.) е еден од двата типа на Корејски мастиф.
Браво,одма ја погоди расата, ајде постави нова раса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom