Погоди ја расата

L

Lu

Гостин
Sextasy, кучето погоре не е џукела,јасно кажав на почетокот на темата,се бара слика од расно куче и кучето е Родозетски риџбег.

Ајде дали оваа раса ќе ја погодите

 
V

Vollstandig

Гостин
Ќе почекам да дојде поблиску па ќе пишам пак:))

--- надополнето ---

Ротвајлёр?
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Sextasy, кучето погоре не е џукела,јасно кажав на почетокот на темата,се бара слика од расно куче и кучето е Родозетски риџбег.

Ајде дали оваа раса ќе ја погодите

Да Lu погоди ,инаку на сликава Ca de bou можеби...

Инаку Lu браво за темава ,супер начин да се запознаат и ретките раси.
 
L

Lu

Гостин
Хаха ,па нормално дека ќе погодам дека е Родозетски риџбек,нема раса што не ја знам :costumed4

Инаку не е Ca de bou а не е ни Ротвајлер како што пиша погоре Sextasy.
А и уште нешто,двајца досега пишаа дека кучињата од сликите се џукели,не се џукели секоја слика е расно куче! Џукели нема да има бидејќи јасно кажав на почетокот,ќе се ставаат само слики од расни кучиња!
 
V

Vollstandig

Гостин
Ја под џукела го разбирам секое куче шо е глупо:) Ај стави слика од џукела ме интересира шо спаѓа во тие сорти:)
 
L

Lu

Гостин
Те молам sextasy да не ја упропастуваш темата со непотребни коментари.
Џукела е нерасно куче,значи куче што не наликува на ниедна раса. И нема да ставам слика од Џукела бидејќи нема да дозволам да се упропасти темава! Ако не си видел џукела прошетај по улица и ќе видиш.

Немојте да праќате несериозни коментари,доколку ја знаете расата напишете ште раса е,а немојте да го водите разговорот во друга насока!

Ајде со уште неколку коментари ако не се погоди расата,ќе ја кажам која е.
Дека многу горе е сликата пак ќе ја ставам за да ја видите одма
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
939
Те молам sextasy да не ја упропастуваш темата со непотребни коментари.
Џукела е нерасно куче,значи куче што не наликува на ниедна раса. И нема да ставам слика од Џукела бидејќи нема да дозволам да се упропасти темава! Ако не си видел џукела прошетај по улица и ќе видиш.

Немојте да праќате несериозни коментари,доколку ја знаете расата напишете ште раса е,а немојте да го водите разговорот во друга насока!

Ајде со уште неколку коментари ако не се погоди расата,ќе ја кажам која е.
Дека многу горе е сликата пак ќе ја ставам за да ја видите одма

Борбоел или како и да се изговара на македонски,ова е јужноафриканска убица!

--- надополнето ---

Ќе си земам за право да кажам дека сум погодил(100% е тоа).
 
L

Lu

Гостин
Борбоел или како и да се изговара на македонски,ова е јужноафриканска убица!

--- надополнето ---

Ќе си земам за право да кажам дека сум погодил(100% е тоа).
Да точен одговор имаш Димитри расата е Boerboel :bravo:

Ајде како што е играта,тој што ќе ја погоди расата става наредна слика,па ајде чекаме да поставиш нова слика од некоја раса на куче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom