Повторно заљубување во иста особа

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Можеби темава треба да оди во психологија..незнам...но би сакала мислења од вас да прочитам....Можно ли е човек да се заљуби по втор пат во иста особа, ако не е можно, дајте некое логично размислување.
Јас на пр.знам дека нема шанси повторно да се заљубам во иста особа и мислам дека љубовта трае три до четири години, доволно време за разладување до точка на заледување а после само следи емоцинална зависност.
Дали повеќе не се лачи тој хормон на среќа додека си во фаза на заљубеност, дали особата си ја спознала до коска и веќе нема што да ти биде интересна ....а има песни :confused:опет сам се заљубио у теби....ха, што ќе кажете вие, ви се случило ли вакво чудо?/
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не по втор, туку по 100ти пат за овие 9-10 години. :icon_lol:
Ако е личноста во која си е препознаваш самиот/самата себе, тогап нема шанси по 3-4 години да не ти е интересн/а.
 
J

joe.b

Гостин
Секој ден по три пати се заљубувам во иста особа. :notworthy:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Zaljubuvanjeto e pogresen izraz. Nie u 99.9999 % od slucaevite samo se zacepuvame i sme emotivni zavisni, arno ama taka sme nauceni uste od mali nozi deka toa se vika "zaljubuvanje". Ako sme dovolno realni toa deka ne sme kompatibilni ke go uvideme posle nekolku meseca, ama se lazeme sami sebe u stil "Aj vreme treba, aj nema sovrsen spoj i sl."
Inace kakov hormon, kakvi bakraci. Oni se lacat od custvata, ne sami od sebe. Prema mene tie so se zacepuvaat vo ista osoba povtorno se nezreli licnosti i nemaat vistinsko samo-postovanje (pri toa ne mislam na samobendisanost).....
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Не по втор, туку по 100ти пат за овие 9-10 години. :icon_lol:
Ако е личноста во која си е препознаваш самиот/самата себе, тогап нема шанси по 3-4 години да не ти е интересн/а.
Интересна работа..ама мислам дека кај тебе е зависност а не повторно заљубување.
Кога еднаш ќе се одљубам незнам како тој истиот ќе ми ги раздрма наново емоциите:confused:можеби ако стане мистер фитнес, го смени ликот, односот..ма што и да смени, нема шанси!!![DOUBLEPOST=1462887564][/DOUBLEPOST]
Не по втор, туку по 100ти пат за овие 9-10 години. :icon_lol:
Ако е личноста во која си е препознаваш самиот/самата себе, тогап нема шанси по 3-4 години да не ти е интересн/а.
Интересна работа..ама мислам дека кај тебе е зависност а не повторно заљубување.
Кога еднаш ќе се одљубам незнам како тој истиот ќе ми ги раздрма наново емоциите:confused:можеби ако стане мистер фитнес, го смени ликот, односот..ма што и да смени, нема шанси!!!
Секој ден по три пати се заљубувам во иста особа. :notworthy:
Ама изгледа дека ти е невозвратена љубовта;)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Ако мислиш дека повторно си се заљубил во иста личност ти всушност и никогаш не си се одљубил... накратно блазесити!!!

Инаку ако си се одљубил како што темата гласи тогаш за да си повторно со истата личност гарант не е од љубов...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ако мислиш дека повторно си се заљубил во иста личност ти всушност и никогаш не си се одљубил... накратно блазесити!!!

Инаку ако си се одљубил како што темата гласи тогаш за да си повторно со истата личност гарант не е од љубов...
Tie so povrsinski se vrzuvaat oni mozat i po 100 pati. Ima takvi primeri so cel zivot cirkusi pravat. A dlabinski koga ke se raz-ocaras (char - magija) nemogukje e veke pa da se magepsan od ista osoba, edino radi sex moze da se gledate povremeno cisto rekreativno ;)[DOUBLEPOST=1462888898][/DOUBLEPOST]
Ако мислиш дека повторно си се заљубил во иста личност ти всушност и никогаш не си се одљубил... накратно блазесити!!!

Инаку ако си се одљубил како што темата гласи тогаш за да си повторно со истата личност гарант не е од љубов...
Tie so povrsinski se vrzuvaat oni mozat i po 100 pati. Ima takvi primeri so cel zivot cirkusi pravat. A dlabinski koga ke se raz-ocaras (char - magija) nemogukje e veke pa da se magepsan od ista osoba, edino radi sex moze da se gledate povremeno cisto rekreativno ;)
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Дефинитивно и јас гарантирам дека неможе повторно заљубување, неможе повторно таа хемија за една иста особа да се створи во мозокот....Митот за вечна љубов е само една голема глупост, нешто што ке умре нема шанси повторно да се роди, па макар и воскреснала:rolleyes:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Дефинитивно и јас гарантирам дека неможе повторно заљубување, неможе повторно таа хемија за една иста особа да се створи во мозокот....Митот за вечна љубов е само една голема глупост, нешто што ке умре нема шанси повторно да се роди, па макар и воскреснала:rolleyes:
Mitot za vecna ljubov e nesto sosema drugo i nema veza so romantikata koja ja narekuvame pogresno "ljubov" , ama toa e druga tema, spiritualna.[DOUBLEPOST=1462889629][/DOUBLEPOST]
Дефинитивно и јас гарантирам дека неможе повторно заљубување, неможе повторно таа хемија за една иста особа да се створи во мозокот....Митот за вечна љубов е само една голема глупост, нешто што ке умре нема шанси повторно да се роди, па макар и воскреснала:rolleyes:
Mitot za vecna ljubov e nesto sosema drugo i nema veza so romantikata koja ja narekuvame pogresno "ljubov" , ama toa e druga tema, spiritualna.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Дефинитивно и јас гарантирам дека неможе повторно заљубување, неможе повторно таа хемија за една иста особа да се створи во мозокот....Митот за вечна љубов е само една голема глупост, нешто што ке умре нема шанси повторно да се роди, па макар и воскреснала:rolleyes:
Вечна љубов и оваа „љубов“ што повеќето од денешните тато носи мама меси генерации мислат дека е исто се сосема два различни поими...
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Не прашувај никој , нема дефениција за тоа , секој е различен, и си има свој начин
Верувај си на чувствата , ти најдобро знеш како се осеќаш. :love::love::love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom