Повторно Нагорно Карабах ?

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Во право си, секој со своето, штета што не сме сите со твоите ментални способности на расудување каде ќе ни беше крајот
Не сте, и затоа ни дојде.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
In the area 18.00 Armenia and Azerbaijan violated the ceasefire: a shootout occurred between the parties near the eastern part of the Armenian-Azerbaijani border.

According to the Armenian Defense Ministry, the Azerbaijani Armed Forces were the first to open fire in the direction of the positions of Armenian military personnel from mortars and large-caliber weapons.

The Azerbaijani side, on the contrary, accuses the Armenian army of shelling the positions of the Azerbaijani armed forces Alagellar в Kelbajar district as a result of which a soldier was wounded Nijat Iskenderov.

UPD. Azerbaijani military shell the neighborhood Jermuk.

The shootout is ongoing.


 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558

Мора да се цица. Нема да паднат од небо оружјата. :dudlac:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.124
Поени од реакции
17.913
Дефинитивно никој повеќе не ја еба Русија, се надевам дека некако ќе се извлечи Ерменија од гомнава, реално Азејберџан е во многу поволна ситуација.

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Дефинитивно никој повеќе не ја еба Русија, се надевам дека некако ќе се извлечи Ерменија од гомнава, реално Азејберџан е во многу поволна ситуација.


1665084542462.png

pozdrav od brukina faso teneke... u chadot ona sto ne go gledas e bivshata francuska ambasada... onaa sto im ja zapalija pred nekoj den. isto ko i u mali...

ali fino vaka sto makron ima vreme da se ebava so ermenija i azarbejdzan.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Дефинитивно никој повеќе не ја еба Русија, се надевам дека некако ќе се извлечи Ерменија од гомнава, реално Азејберџан е во многу поволна ситуација.

браво дечко, за тебе никој се кина, индија, арапите, иран

ерменија имаат про-нато политика, така да ќе отстапат Се што треба во интерес на газдите...... сами си пресудија

гасот за европа од ирак и сирија е стопиран, останува азербејџанскиот па види ти
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Дефинитивно никој повеќе не ја еба Русија, се надевам дека некако ќе се извлечи Ерменија од гомнава, реално Азејберџан е во многу поволна ситуација.

Господине Тенеке како го заклучи ова? Од тоа што во Прага каде не е поканета Русија од сите европски земји нема да има состанок помеѓу земји што имаат конфликт да пробаат да ги седнат? Знаеш ли дека додека имале состанок денеска Азербајџан пак ги гранатирале Ерменците? Всушност нема точни информации за време на кој состанок е било, дали за време на трилатералниот состанок Ерменија, Ердоган и мунгосот од Азербајџан или за време на овој состанок ти што си го постирал.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Дефинитивно никој повеќе не ја еба Русија, се надевам дека некако ќе се извлечи Ерменија од гомнава, реално Азејберџан е во многу поволна ситуација.


 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Дефинитивно никој повеќе не ја еба Русија, се надевам дека некако ќе се извлечи Ерменија од гомнава, реално Азејберџан е во многу поволна ситуација.

Тоа е поуката која ја извлече од состанокот ?

Не ти текна на пример, дека Ерменците се големите губитници доколку воопшто попуштат во корист на Азербејџан ?

Не ти текнува на Либија пред 2011 година и Либија во 2022 година ?

Коментарите ти се ептен во стилот на католичката црква пред и за време на Втората Светска Војна, подобро да им ќутат на Адолф Хитлер и Нацистичка Германија отколку да го осудат Холокаустот, бидејќи сепак најголемите душмани за католичките свештеници се комунистите.

Дај Боже да си го дочекаш твојот ден кога ќе пишуваш своја верзија на „Прво дојдоа‟ од Мартин Ниемулер.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Тоа е поуката која ја извлече од состанокот ?

Не ти текна на пример, дека Ерменците се големите губитници доколку воопшто попуштат во корист на Азербејџан ?

Не ти текнува на Либија пред 2011 година и Либија во 2022 година ?

Коментарите ти се ептен во стилот на католичката црква пред и за време на Втората Светска Војна, подобро да им ќутат на Адолф Хитлер и Нацистичка Германија отколку да го осудат Холокаустот, бидејќи сепак најголемите душмани за католичките свештеници се комунистите.

Дај Боже да си го дочекаш твојот ден кога ќе пишуваш своја верзија на „Прво дојдоа‟ од Мартин Ниемулер.
А ако не попуштат што ќе дочекаат? Азерски тенкови во Јереван?

Зашто руски тенкови на помош очигледно нема да дојдат.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Може најфер е амерички тенкови да барате... Ама недајбоже малку објективност да се види.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom