Повреда при секс

Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Одиш на доктор и ти прават мал хируршки зафат.После тоа ќе се мачкаш со тоа што ќе ти речат 1 недела и таман,кабриолет ќе ти биди.
Другар абе при сунет вадат кожицата френулумот е проблем :D
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Ова од искуство или?
Јес. И јас не верував кога ми велеа оти со кантарион ќе заздрави ама бидна за отприлика месец дена. На лошо место се откина одвнатре, ама со трпение заздраве. Не затегај ту мач на мочање, инаку ни за 3 месеца нема да ја опраиш раната.
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Јес. И јас не верував кога ми велеа оти со кантарион ќе заздрави ама бидна за отприлика месец дена. На лошо место се откина одвнатре, ама со трпение заздраве. Не затегај ту мач на мочање, инаку ни за 3 месеца нема да ја опраиш раната.
isto samo nemozam ubavo da vidam pece premnogu koga ja povlekuvam kozickata
 
Ф

Флеш

Гостин
Има еден сличен проблем со пенисот тоес состојба наречена фимозис,само што е нараснато кожичето надворешно и внатрешно,и решение е сунет со секирче:zloo:
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Ќе си земеш aloe vera emergency spray ќе ти помогне многу, после ќе си земеш aloe vera concentrate, ќе се намачкаш од него одкако ќе се напрскаш со спрејот, и на крај ќе се намачкаш aloe vera with propolis. Ќе си се излечиш сам по природен начин без да идеш на лекар. Сите три работи можеш да си ги земеш на еднаш, идат во пакет. Ако сакаш кажи ми ќе ти помогнам да ги добиеш производите. Позз
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Ќе си земеш aloe vera emergency spray ќе ти помогне многу, после ќе си земеш aloe vera concentrate, ќе се намачкаш од него одкако ќе се напрскаш со спрејот, и на крај ќе се намачкаш aloe vera with propolis. Ќе си се излечиш сам по природен начин без да идеш на лекар. Сите три работи можеш да си ги земеш на еднаш, идат во пакет. Ако сакаш кажи ми ќе ти помогнам да ги добиеш производите. Позз
Ти мора да си еден од тие продавачите на Алое Вера :)
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Здраво, не знаев каде да ја отворам темава ако не е за тука модераторите нека ја преместат.
Вака сега вчера имав секс со девојката кога одеднаш осетив силно печење во пенисот кое траеше една секунда кога потоа приметив дека крварам прилично доста прекинавме со односот крварењето делумно сопре и продолжи во следните неколку саати.Сега не сум во состојба да ја повлечам кожичката назас бидејќи почнува да пече раната.Читав на нет и најдов дека се работи за френулумот односно жилата што ја држи кожичката.Дали некој од вас се соочил со ова и колку време треба да заздрави?
со кондом или без?
ах бе доктори сите се, веднаш препарати предлози, тактики и процедури фрчат врз основа на букви
 
Член од
26 август 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво форумџии. Гледам дека имаше повеќе теми за ова, па на оваа пишувам пошто ко понова ми се виде.
Ми треба совет околу пукање на френулумот на пенисот - делумно.
Ми се случи првпат пред неколку години по што заздраве доста брзо меѓутоа мислам дека таа жилата френулумот, малку како да беше пократка и поцврста од претходно. (поцврста во смисла не толку мека, за ова сум читал и онлајн дека се случувало да биде потврда после повреда и пократка меѓутоа повеќе склона на повторно пукање и повреда)
Откако заздрави, немав проблем, се до пред некој ден, при последниот однос кога повторно пукна при што крвареше неколку часа. Веќе помина недела и раната речиси е заздравена, меѓутоа поентата е што сакам да направам френопластија (мислам дека така се викаше, хируршка интервенција при која се отстранува само френулумот)поради превенција од идни вакви случки. еднаш кога ќе го отстранам барем ќе бидам раат :D.
Како и да е, не преферирам на државно, приоритет ми е доколку знае некој приватна здравствена установа која извршува вакви интервенции во Прилеп.
Читав за Ре-Медика и Систина, но мене ми треба за во Прилеп?

Фала ви однапред !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom