Повреда при секс

Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Здраво, не знаев каде да ја отворам темава ако не е за тука модераторите нека ја преместат.
Вака сега вчера имав секс со девојката кога одеднаш осетив силно печење во пенисот кое траеше една секунда кога потоа приметив дека крварам прилично доста прекинавме со односот крварењето делумно сопре и продолжи во следните неколку саати.Сега не сум во состојба да ја повлечам кожичката назас бидејќи почнува да пече раната.Читав на нет и најдов дека се работи за френулумот односно жилата што ја држи кожичката.Дали некој од вас се соочил со ова и колку време треба да заздрави?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Здраво, не знаев каде да ја отворам темава ако не е за тука модераторите нека ја преместат.
Вака сега вчера имав секс со девојката кога одеднаш осетив силно печење во пенисот кое траеше една секунда кога потоа приметив дека крварам прилично доста прекинавме со односот крварењето делумно сопре и продолжи во следните неколку саати.Сега не сум во состојба да ја повлечам кожичката назас бидејќи почнува да пече раната.Читав на нет и најдов дека се работи за френулумот односно жилата што ја држи кожичката.Дали некој од вас се соочил со ова и колку време треба да заздрави?
Со здравје. 2 до 3 недели мачкај со кантарион 90 и нешо денара е у аптека, претходно измиј се и по ретко...онаниши.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Обично и јас имам проблеми такви после секс, кога вршам нужда ко крв да мочам у п.м таква темна боја
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Здраво, не знаев каде да ја отворам темава ако не е за тука модераторите нека ја преместат.
Вака сега вчера имав секс со девојката кога одеднаш осетив силно печење во пенисот кое траеше една секунда кога потоа приметив дека крварам прилично доста прекинавме со односот крварењето делумно сопре и продолжи во следните неколку саати.Сега не сум во состојба да ја повлечам кожичката назас бидејќи почнува да пече раната.Читав на нет и најдов дека се работи за френулумот односно жилата што ја држи кожичката.Дали некој од вас се соочил со ова и колку време треба да заздрави?
И јас сум се соочил со истото. Не е ништо страшно, 2-3 дена ке те пече кога мочаш, брзо ќе заздарви и ќе немаш проблеми.
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
И јас сум се соочил со истото. Не е ништо страшно, 2-3 дена ке те пече кога мочаш, брзо ќе заздарви и ќе немаш проблеми.
Фала другар, а дали после од кога ќе заздрави би можело пак да се деси нешто слично?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Фала другар, а дали после од кога ќе заздрави би можело пак да се деси нешто слично?
Ако скрос се скинала таа мала кожичка/жиличка нема пак да се деси, ако не е целосно скината може следен пат да се докине.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Здраво, не знаев каде да ја отворам темава ако не е за тука модераторите нека ја преместат.
Вака сега вчера имав секс со девојката кога одеднаш осетив силно печење во пенисот кое траеше една секунда кога потоа приметив дека крварам прилично доста прекинавме со односот крварењето делумно сопре и продолжи во следните неколку саати.Сега не сум во состојба да ја повлечам кожичката назас бидејќи почнува да пече раната.Читав на нет и најдов дека се работи за френулумот односно жилата што ја држи кожичката.Дали некој од вас се соочил со ова и колку време треба да заздрави?
Другар, за вакви работи не си играј, отиди си на доктор без срам бидејќи е нормална работа.
Одамна научив дека за стручни прашања се бара одговор само од стручни лица.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Najdobro na lekar da odis, posto moze na primer loso da zarasne, infekcii, pa posle poloso da si napraes. Ja taka postapiv za sebe, otidov na lekar.
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
37
Поени од реакции
18
Ова насловот ти е лудница. :)
Кога го прочитав ми заличе као повреда при работа на работно место.:LOL:
Доктор само.
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Ова насловот ти е лудница. :)
Кога го прочитав ми заличе као повреда при работа на работно место.:LOL:
Доктор само.
мора да се привлече внимание xD[DOUBLEPOST=1492021669][/DOUBLEPOST]
Najdobro na lekar da odis, posto moze na primer loso da zarasne, infekcii, pa posle poloso da si napraes. Ja taka postapiv za sebe, otidov na lekar.
Dobro ja planiram da idam na lekar kako i da e me interesirase licno iskustvo. A da te prasam za ovaa rabota imas ideno na lekar? Bi mozel da mi objasnis kakva intervencija prevzemaat tamum ako ne e tajna
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Nisto, ne se plasi de ako te skinale, kaj nikoj(a) nemalo zasivanje. :D Najverojatno krema za infekcija da ne fatis nesto...

Mene mi se ima slicno deseno, na pola se zatskina, me peckase nekolku denovi, megutoa mi zarasna odnovo ko nisto da ne bilo.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Ако скрос се скинала таа мала кожичка/жиличка нема пак да се деси, ако не е целосно скината може следен пат да се докине.
Или на нашки, сунет си си направил изгледа :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Одиш на доктор и ти прават мал хируршки зафат.После тоа ќе се мачкаш со тоа што ќе ти речат 1 недела и таман,кабриолет ќе ти биди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom