Повреда во Деловен Објект.

Член од
27 август 2016
Мислења
31
Поени од реакции
9
Денеска на една бензинска страница во Скопје се повредив со тоа што имаше отворен канал. Вработените на бензинската не ги интересираше ништо со тоа што ми вратија со "Треба да гледаш каде одиш". Без да ми помогнат барем со еден завој.

Што можам да направам?
Дали некаде треба да ги пријавам?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.899
Поени од реакции
972
И да ги пријавиш и да ги тужиш по мене е џабе, најдобро е да им ги исчукаш роговите и другпат да знаат како да се понашаат во дадена ситуација. И кажи која бензинска за да се прошри многу луѓе да дознаат и барем некои нема да полнат гориво од таму.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
849
Денеска на една бензинска страница во Скопје се повредив со тоа што имаше отворен канал. Вработените на бензинската не ги интересираше ништо со тоа што ми вратија со "Треба да гледаш каде одиш". Без да ми помогнат барем со еден завој.

Што можам да направам?
Дали некаде треба да ги пријавам?
Дали отиде веднаш по тој настан во некоја дежурна лекарска служба?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.013
Кажи каде точно,проширија веста па нека ги бие лош збор!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.459
Поени од реакции
13.229
Кажи каде точно,проширија веста па нека ги бие лош збор!
И да ги пријавиш и да ги тужиш по мене е џабе, најдобро е да им ги исчукаш роговите и другпат да знаат како да се понашаат во дадена ситуација. И кажи која бензинска за да се прошри многу луѓе да дознаат и барем некои нема да полнат гориво од таму.
ако се срами или и е страв,дај јас ќе ги кажам и ќе им пуштам тука слики и со тоа каналот и бензинската и потоа може слободно за време работа да си плетат волнени чорапи или да читаат дневен печат.
 
Член од
27 август 2016
Мислења
31
Поени од реакции
9
Слики немам а исто така и не бев на лекар бидејќи за рана сам се врзав дома. А инаку се работи за биртија бензинска Макоил на булевар Србија одма карши новите Турски згради, денес се одржуваше собир на спортски возила на бензинската. Каналот се наоѓа на влезот, не е многу отворен, само можеби половина метар али тоа е доволно за некој да се повреди (бакзус јас како го погодив баш тој дел :)).

Се разбира тие не го направиле ова намерно а можеби не го ни забележиле, но дрскоста и не професионалноста на вработените во бензинската е лошиот дел. Нејкеа вработените да ми кажат кој е менаџер или шеф на смена, викаа дека се они што ми е малце чудно шев на смена да работи на каса, а кога им кажав за отворениот канал ми кажаа само да гледам каде да идам и си продолжија со работа не ме фермаа. Еве една постара слика од бензинската на Google Street View од прилика каде се наоѓа каналот:

http://i.imgur.com/U9CYKhl.jpg
 
На врв Bottom