Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Од технички преглед фискалната може да се скенира така?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Тие што не одговориле со да/не ќе се смета дека се изјасниле против донирањето..
Е како ова за референдумот не важеше, а сега важи за фискалните? :D :D :D :D


Од технички преглед фискалната може да се скенира така?
Скенирај па види дали ќе имаш, не каса.
А и треба на неа да пиши дали е наплатено ддв.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Што чекаат уште за исплата ? месец ипол помина од првото тромесечје...

Туку тие што ги гледав у администрација напикани на стори што ставаа скриншотови дека донирале (за себе за плата :) ) сеа пишуеле мејлови дека по грешка стиснале и сакале парите да им ги исплатат а ? :D:D
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Што чекаат уште за исплата ? месец ипол помина од првото тромесечје...

Туку тие што ги гледав у администрација напикани на стори што ставаа скриншотови дека донирале (за себе за плата :) ) сеа пишуеле мејлови дека по грешка стиснале и сакале парите да им ги исплатат а ? :D:D
Еве го мојот пост во врска со оваа каде има линк од слободен печат како ги мамеле со лошо направената апликација.
Имло опција да се донират парите, ми доваѓа за надградба на апликацијата, ама јас ја одбивав и сега ме интересира дали треба и оние што неќат да донираат пари да притискаат некакви копчиња.
http://www.ujp.gov.mk/mk/javnost/soopstenija/pogledni/767
Најбитното од соопшетнието

Ама
https://www.slobodenpecat.mk/graganite-zbuneti-od-novata-verzija-na-aplikaczijata-moj-ddv/

И одговорот на УЈП


Изгледа имаат некакви црнечки финти со донирањето,
искрен да бидам кој сиромашен би сакал да донира, богаташтие не верувам да се замараат со скенирање, во случај да се замарале за 600 денари не верувам дека би ја донирале кога се замарале за толку.

Онаа што ме мение интересира, дали мора да притискаш дека неќеш да донираш за да знаат ставрно дека неќеш или ќе сметат дека молчењето е одобрување да ти ги земат.
Од тоа што го прочитав, 9711296 денари донирале 8700 граѓани или просек е 1116,24 што како бројка ме води кон тоа дека имаат доста заебано, некој 3 месеци се мачел да собере толку многу (јасно ни е на сите дека сам тешко се собира толку) и на крај да ја донира на влада која краде од каде ќе стаса не ми е за верување.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
29
Поени од реакции
106
Дали некој добил исплата за првото тромесечје до сега?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
kaj mene nema uste , ovie se zaebavat izgleda , a ne oti ke zemam mnogu 200 denara :pos:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Сеуште нема уплата за месец 1-2-3.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Кај мене стигна во петокот. Не ги пуштаат на сите одеднаш.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Кај мене се пуштени од 13.05.2020
 

Kajgana Shop

На врв Bottom