Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Постои ли опција да се смени пасворд, или контакт број нешто од УЈП имаат ли за таа намена?
 
Член од
25 септември 2017
Мислења
10
Поени од реакции
1
Кога да се очекува прилив на средствата на трансакциските сметки :sneaky::sneaky::D и дали наеднаш ќе ги пуштат за сите месеци од Јули до Декември, или... ај некој поупатен во темава....
 
Ф

Флеш

Гостин
Тешко гомно е целиов владин проект .....900 денари за ко будала фискални скенирање ...Претходно пишав и уште мој коментар .....Неаме корист ние од понизок слој ....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Кога да се очекува прилив на средствата на трансакциските сметки :sneaky::sneaky::D и дали наеднаш ќе ги пуштат за сите месеци од Јули до Декември, или... ај некој поупатен во темава....
Vo dekemvri treba da ima isplata od 3-to tromesečie.....taka ke odat ...etapno po tromesečija
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ај да мине нова година. Па ако после божик не пуштат ќе чекаме за велигден :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514

Ќе направат некоја заебанција и голем дел од граѓаните ќе ги лизнат со повратокот.
Каде треба да се внеси трансакциската знајт некој?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Дали ова значи дека повеќе не можам да скенирам за ова тромесечие?
Не, само значи дека си ја исполнил месечната квота. Се што ќе внесуваш до крајот на месецот ќе ти се префрли во наредниот месец.
Автоматски споено мислење:


Ќе направат некоја заебанција и голем дел од граѓаните ќе ги лизнат со повратокот.
Каде треба да се внеси трансакциската знајт некој?
На твојата страна на УЈП горе-десно има иконче за профил, таму провери си ја трансакциската.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40

Ќе направат некоја заебанција и голем дел од граѓаните ќе ги лизнат со повратокот.
Каде треба да се внеси трансакциската знајт некој?
Ќе ја отвориш апликацијата, во профил и имаш да напишеш сметка.
IMG_20191121_154520_558.jpg
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Која е целта на опцијата за повлекување на сметка, ако таа сметка повеќе нема да може да се скенира од друго лице?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Која е целта на опцијата за повлекување на сметка, ако таа сметка повеќе нема да може да се скенира од друго лице?
Ние кога сторниравме сметка, прво ја повлековме од мој ддв затоа што таа веќе не важи. Ни дадоа друга, со коректен износ, таа ја скениравме. Дали и за други случаи, не знам.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Тоа во ред, но во мојот случај, направив една поголема сметка, а не бев свесен дека сум при крај со лимитот за враќање пари, и со скенирањето на таа сметка го пречекорив лимитот. Планот ми беше да ја повлечам сметката и да ја скенирам од друг account, но откога ќе се повлече една сметка, повеќе не може да се скенира. Логички би било ако веќе таа сметка не е повеќе во системот, да може да се скенира од друг?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Тоа во ред, но во мојот случај, направив една поголема сметка, а не бев свесен дека сум при крај со лимитот за враќање пари, и со скенирањето на таа сметка го пречекорив лимитот. Планот ми беше да ја повлечам сметката и да ја скенирам од друг account, но откога ќе се повлече една сметка, повеќе не може да се скенира. Логички би било ако веќе таа сметка не е повеќе во системот, да може да се скенира од друг?
Јас колку разбрав повлекување на сметки постои како опција ако по грешка скенираш сметка која нпр е врзана со сметкопотврда и се книжи во фирма. Ова е за да немаш колизија со тоа што се книжи.
Ако го пречекориш лимитот се префрлаат пари за наредниот месец, не ги губиш парите...
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Ако го пречекориш месечниот лимит или лимитот на тромесечје? Ова кај мене значи дека од јануари ќе почнам со 299 денари плус?
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom