Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

B

Beginner

Гостин
У превод нешто на повеќе од 50% им исплатиле...катастрофа
Ццц кои пациенти барем фала за сликата да знам да не одам денес за џабе во Ујп идиоти а прво рекоа до 15 декември ќе ги исплатат на сите а они грејните неспособни гниди до 15 јануари нема да пуштат на сите.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Требаше да направат можност да се внесе број на сметката. Има многу лошо отпечатени сметки од разни продавници кои не можат да се скенираат.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.519
Ова со даноков повратоков со кој мејл се регистрраш со овој шо го напрајвме за ујп или со било кој мејл запнаа мојве да се спасам и од ова глупост
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Пробал ли некој да скенира сметка од струја, вода, телефон, интернет...? Пошто нели рекоа не се важат? За телекабел ме интересира конкретно. Дали ако ја скенирам ќе ми ја одбие или пак пред исплатата на повратот ќе ми јават некоја грешка? Да не ми го поништат случајно и тоа што сум скенирал до сега? :cautious:
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
51
Поени од реакции
67
Еве го 16ти уште ништо....А сега ќе треба и за претходното тримесечје.Неспособници
Автоматски споено мислење:

Ццц кои пациенти барем фала за сликата да знам да не одам денес за џабе во Ујп идиоти а прво рекоа до 15 декември ќе ги исплатат на сите а они грејните неспособни гниди до 15 јануари нема да пуштат на сите.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Другар што се деси ти префрлија или слабо
 
B

Beginner

Гостин
Еве го 16ти уште ништо....А сега ќе треба и за претходното тримесечје.Неспособници
Автоматски споено мислење:



Другар што се деси ти префрлија или слабо
Заборавив да пишам бев во ујп и испадна дека заради една буква грешка во презимето не ги пуштиле. Името и презимето од кориснички податоци од апликацијата треба да бидат 100% исти со името и презимето на трансакциската смета. Кога објавуваа од ујп да се проверат акаунтите да не има грешка мислев на трансакциската сметка а не ни помислив на името и презимето дека заради тоа ќе има проблеми. И уште не се пуштени најверојатно во февруари со 2рата исплата. Најдобро ќе ти е да одиш во Ујп сигурно и ти имаш во името и презимето грешка.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.348
Пууу, на 16 јануари 2020 - конечно ми пуштија пари за прво тромесечје :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Добро, може ли некој на кратко само да ми каже за колку пари годишно (или тримесечно, сеедно) станува збор? Од прилика.

Затоа што скенирањево ми личи само на уште една ситница со која ќе треба катадневно да се занимавам. Уште една убацка у секојдневните обврски. Ме интересира дали ми се исплати, а за да знам, ми треба да ја знам сумата, одприлика, грубо.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Добро, може ли некој на кратко само да ми каже за колку пари годишно (или тримесечно, сеедно) станува збор? Од прилика.

Затоа што скенирањево ми личи само на уште една ситница со која ќе треба катадневно да се занимавам. Уште една убацка у секојдневните обврски. Ме интересира дали ми се исплати, а за да знам, ми треба да ја знам сумата, одприлика, грубо.
Максимално 600 денари од месец, 1800 тромесечје, 7200 годишно.
За сметка во вредност од 1000 денари за која се плаќа 180 денари ДДВ, државата ќе врати 15% или 27 денари.

За да ти вратат максимално 600 денари од месец - треба да скенираш околу 22000 денари во сметки (месечно).
За да ти вратат максимално 1800 денари во тромесечје - 66000 вредност на фискални.
За да ти вратат 120 евра на годишно ниво - 264000.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom