Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
на мобилен си е ок најверојатно ке се ажурира




Sent from my iPhone using Tapatalk
и кај мене е овааака, ама фискалните се само во дневен извешај, веројатно од утре ќе се рефрешира... на ПЦ-то ќе треба наново инсталирање
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
За 2020та се само во дневен на мобилен. Во месечен и тримесечен пишува нула сметки. На пц исто, нула. За 2019та веднаш се покажуваа.

Не сакам да верувам дека се до толку способни да не направиле генерирање на извештаи за 2020та.

Уште помалку сакам да верувам за ова што Ејсид го праша за згрешени броеви на сметки, не им е поврзана базата со онаа на трансакциски сметки, за апликацијата да не дозволи погрешен трансакциски број или профил без број.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
За 2020та се само во дневен на мобилен. Во месечен и тримесечен пишува нула сметки. На пц исто, нула. За 2019та веднаш се покажуваа.

Не сакам да верувам дека се до толку способни да не направиле генерирање на извештаи за 2020та.

Уште помалку сакам да верувам за ова што Ејсид го праша за згрешени броеви на сметки, не им е поврзана базата со онаа на трансакциски сметки, за апликацијата да не дозволи погрешен трансакциски број или профил без број.
Мислам дека токму тоа е поентата на апликацијава, да ги врзат сметките со профилите на УЈП :) Да ги имаа, немаше да ги бараат воопшто.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Којзнае, мислам дека МКБ (кредитното биро) и/или Касис ги имаат овие податоци. Прашање е какви им се законите за заштита на лични податоци.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Мислам дека токму тоа е поентата на апликацијава, да ги врзат сметките со профилите на УЈП :) Да ги имаа, немаше да ги бараат воопшто.
Сигурно имаат пристап до сметките ујп, апликации ќе измислувале за тоа. А еден граѓанин може во секоја банка да има сметка, така да за една сметка не им дошло.

Апликацијата на УЈП е како се и во државава (приватно и државно), до пола направено. Ај барем брзо ја корегираа првата верзија.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
51
Поени од реакции
67
Значи од Јули па навака едно 20 пати ја проверив трансакциската и точна била од старт... И не добив никакво известување на емаил.Али ете повторно ја назначив истата сметка со надеж дека ќе се ажурира во нивниот систем.Неспособници
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Значи од Јули па навака едно 20 пати ја проверив трансакциската и точна била од старт... И не добив никакво известување на емаил.Али ете повторно ја назначив истата сметка со надеж дека ќе се ажурира во нивниот систем.Неспособници
Телефонски или на шалтер си се обидел? Инаку електронска порака стигнува за отворање сметка за Годишна даночна пријава (епдд), а колку што се сеќавам за отворање сметка на апликацијата Мој ДДВ мислам дека не доаѓа е-маил туку пополнуваш одредени податоци, адреси и шифри.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
Телефонски или на шалтер си се обидел? Инаку електронска порака стигнува за отворање сметка за Годишна даночна пријава (епдд), а колку што се сеќавам за отворање сметка на апликацијата Мој ДДВ мислам дека не доаѓа е-маил туку пополнуваш одредени податоци, адреси и шифри.
Да, не е доволно електронски да се регистрираш ако не ти удрат печат на пополнетиот формулар...
Е сега за 2020 не ми ги прифати фискалните што ги скенирав на 01,01,2020 ( а беа со датуми од 25 до 31.12)..
Денес пробав повторно една голема фискална од 25,12, ми вика Алреади си ја скенирал а не го прифаќа ДДВ то од нејзе..
А ја има во Даилу известие за 01,01,2020 ам аза 2020 ми прифаќа само фискални од денес... ( немам фискална издадена од 01,01.2020 да пробам..)
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2014
Мислења
51
Поени од реакции
67
Телефонски или на шалтер си се обидел? Инаку електронска порака стигнува за отворање сметка за Годишна даночна пријава (епдд), а колку што се сеќавам за отворање сметка на апликацијата Мој ДДВ мислам дека не доаѓа е-маил туку пополнуваш одредени податоци, адреси и шифри.
Значи имам и печат поднесено документи уште од кога требаше, се ми е регуларно. Денес вртев и пуштив маил ама копуците не се јавуваат btw работно време до 16.30.......Значи уште од кога ја инсталирав апликацијата пополнети се сите информации побарани од трансакциска до све живо
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Да, не е доволно електронски да се регистрираш ако не ти удрат печат на пополнетиот формулар...
Е сега за 2020 не ми ги прифати фискалните што ги скенирав на 01,01,2020 ( а беа со датуми од 25 до 31.12)..
Денес пробав повторно една голема фискална од 25,12, ми вика Алреади си ја скенирал а не го прифаќа ДДВ то од нејзе..
А ја има во Даилу известие за 01,01,2020 ам аза 2020 ми прифаќа само фискални од денес... ( немам фискална издадена од 01,01.2020 да пробам..)
Ако е сметката од 25.12.2019 и сега ја скенираш се рачуна за тоа тримесечје 10-11-12. Ако ти е испунето цело џабе ги скенираш едино за наградната игра. А ако не си го испунил цело 1800 ден, ќе ти се рачунаат таму и ќе ти се допунат парите за тоа тримесечје
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
51
Поени од реакции
67
Не дигаат телефон веќе 3 дена, маил никако...Има некој предлог за решение како да постапам да одам таму директно во ујп или?
 
B

Beginner

Гостин
Не дигаат телефон веќе 3 дена, маил никако...Има некој предлог за решение како да постапам да одам таму директно во ујп или?
Директно во Ујп најдобро и јас го имам истиот проблем како тебе планирам да им одам следната недела само дури накај 9-10 заради празниците.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
51
Поени од реакции
67
Директно во Ујп најдобро и јас го имам истиот проблем како тебе планирам да им одам следната недела само дури накај 9-10 заради празниците.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Мизерија... Една работа не може да помине коректно до крај
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Само на мене ли немаат вратено ддв до сега за првото тромесечие?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom