Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
2.818
Поени од реакции
1.232
А само замислете си да требаше да испалтат како што првично најавуваа над 100 милиони евра, па после намалија 70, па 40.... и на крај имаш 3 милиони евра за едно тромесечје и не можеш да ги исплатиш онака како што си најавил, ваљда последниот кватрал од 2021 ќе го исплаќаа во 2030.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.274
Поени од реакции
28.822
упм, погрешна ми била, сум утнал една нула. Сеа што е чарето?
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.274
Поени од реакции
28.822
Ја сменив, него дали ќе пуштат пари на точната? :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.687
Поени од реакции
7.907
Ќе исплатат пред избори, посвежо да биде.
ќе исплатат при крај на вториот мандат :eek:
туку скенирам нови сматки ама програмот на ПЦ-то не покажува 2020, треба изгледа инсталирање НОВА програма Мој ДДВ ??
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.525
Ја сменив, него дали ќе пуштат пари на точната? :)
најверојатно ќе треба да ги контактираш, не верувам дека автоматски ќе пушти системот пари


ќе исплатат при крај на вториот мандат :eek:
туку скенирам нови сматки ама програмот на ПЦ-то не покажува 2020, треба изгледа инсталирање НОВА програма Мој ДДВ ??
ПЦ?
абе јаки програмери се тие таму што работат, чекај сега да ја преправат за 2020 програмата. :tapp:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.064
Поени од реакции
4.964
ќе исплатат при крај на вториот мандат :eek:
туку скенирам нови сматки ама програмот на ПЦ-то не покажува 2020, треба изгледа инсталирање НОВА програма Мој ДДВ ??
на мобилен си е ок најверојатно ке се ажурира
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.525
А можеле и порака на тие со погрешка сметка да им пратат да ја коригираат. Да сакале они можеше и сега да се заврши со 100% исплата. Ај од новиот буџет со повеќе пари на сите ќе исплатат.
 
На врв Bottom