Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
И кај мене ништо. Али убаво пиша некој претходно, треба прво заем да земат од ММФ изглеа за да доплатат на сите :ROFLMAO:
Нека зимат од кај сакат, битно да ни го платат трудо. Не е лесно да тражеш сметки по бензинските пумпи :D
А богами сеа од коа знаат дека дават веке почнаа да си ги собират за нив вработените на пумпите, мајке и га :mad:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
... ми легнаа 1 800 ден од 2 300 ден ! :свиркам:
ќе си купам ...ќе си купам.... ќе си купам... ? што? :toe:
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
... ми легнаа 1 800 ден од 2 300 ден ! :свиркам:
ќе си купам ...ќе си купам.... ќе си купам... ? што? :toe:

е ова ќе си купиме сите со парите од ддвто, ама само за малите стигаат тие пари
затоа што сето ова е само едно големо дупење (у мозок)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Тоа е совршен новогодишен поклон за Бијонс од Дедо ДДВ :D
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
е ова ќе си купиме сите со парите од ддвто, ама само за малите стигаат тие пари
:pos:
...не бе, нели даваа лубриканти гратис? аааааа :neetaka: не давам за дилдо пари, нека ни дадат гратис и то!
Тоа е совршен новогодишен поклон за Бијонс од Дедо ДДБ :D
...можи ама ако го применам на тебе! :свиркам:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
го продолжија рокот до 31.12
за првото тримесечје
Ова како едно време, плата во петок...ама кој петок :)
а се што досега рекоа се така испадна? :D :D :D
дааа, до јота
Од УЈП апелираат граѓаните да проверат дали внеле точен број на трансакциска сметка и доколку има потреба навремено да направат корекции.
Досега, според информациите на УЈП, поврат на ДДВ е исплатен кај над 50 проценти од корисниците на МојДДВ.
вакви објави од ујп еден куп, стално нешто граѓаните. Тоа бројче се врзува со име презиме на граѓанинот и со неговиот матичен, толку е лесно при внес онлајн да излезе грешка ако е непостоечко или не одговара на корисникот, да...и луѓето ќе стигнат до Марс пред институциите да признаат дека е до нив.
Автоматски споено мислење:

:pos:
...не бе, нели даваа лубриканти гратис? аааааа :neetaka: не давам за дилдо пари, нека ни дадат гратис и то!

...можи ама ако го применам на тебе! :свиркам:
шо па дилдо, да ти дат нешо шо ти треба...:D



 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
шо па дилдо, да ти дат нешо шо ти треба...:D
... ами јас не реков тоа дека ми треба, Гови ми го препорачува :(
инаку сакав да си купам каубојки ама малку е 1800 ден ! :(
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.176
Поени од реакции
34.327
Ако надминеш износ за тромесечје, се префрла за следното?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.073
Поени од реакции
3.216
Јас скенирав една недела и го заебав, можеби пуштиле пари и можби сум ги потрошил, кога купуваш со картичка не следиш до толку колку имаш и колку си потрошил.

Поради тоа што народот не скенира можеш многу лесно да го направиш максимумот, пред една недела бев покасно во маркетот и вработените ги исипуваа кантите од касата со фискални во кутија да ги фрлат и и викам „леле колку пари ќе фрлете“, они ми викат „ако ти требат да ти ги дадеме“, незнам можеби сега поради наградната ќе поскенирам малку може ке се падне нешто повредно.

..не бе, нели даваа лубриканти гратис? аааааа :neetaka: не давам за дилдо пари, нека ни дадат гратис и то!
Јас сакав да се информирам каде можам да си набавам бесплатен лубрикант, ама лордот драганбол ми ја избриша пораката и ми ја окарактеризира како несоодветно однесување, агресивно недолично и што ти знам, каде отидоа тие лубриканти господ знае.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Шо купивте бе толку за да ви стигнат 1800? Се утепав од скенирање мајку му и само 820 денари... :cautious:
најди некој пријател на бензинска што работи да ти носи сметки
па никој не ги скенира само своите сметки, да беше така ни 500ден поврат немаше да имаат повеќето. па 5% е ддв на храната, а 15% од 5% е o_O
собираат сите оставени сметки на каса, не се замараат сите со глупости како скенирање фискални
да собереш секој месец по 600ден поврат ддв треба еден месец тв да купиш, другиот перална, третиот фрижидер итн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom