Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Како тоа едно 4 члено семејство со годишни приходи од 720,000 денари на пример, скенира и прикажува потрошен промет од 1,5 милиони денари?
Потекло на парите? Перење пари? или Ало УЈП колинг ??
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Како тоа едно 4 члено семејство со годишни приходи од 720,000 денари на пример, скенира и прикажува потрошен промет од 1,5 милиони денари?
Потекло на парите? Перење пари? или Ало УЈП колинг ??
Со крадење, со вујче од Америка...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
откако почнаа овие Hunger games, се повеќе по маркетите како да забораваат да ми дадат сметка. Ја куцаат ама ја чуваат до нив или на каса. Бедасто
 
M

Macedon1um

Гостин
откако почнаа овие Hunger games, се повеќе по маркетите како да забораваат да ми дадат сметка. Ја куцаат ама ја чуваат до нив или на каса. Бедасто
Истово го приметувам и јас како намерно забавуваат при давање мислејки дека ќе си отидеш, не дека ми треба не ја користам апликацијава за ддв ама секогаш зимам фискална да си ја прегледам за секој случај. Инаку после првиот поврат еден куп ќе се откажат, кога ќе видат колку малце им вратиле назад
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Истово го приметувам и јас како намерно забавуваат при давање мислејки дека ќе си отидеш, не дека ми треба не ја користам апликацијава за ддв ама секогаш зимам фискална да си ја прегледам за секој случај. Инаку после првиот поврат еден куп ќе се откажат, кога ќе видат колку малце им вратиле назад
600 ден месечно е макс...јас скенирав колку направив појма немам. Апликацијата не дава збир. Реално 30-40/100 од сметките не беа добро испечатени и едно 20-30/100 беа премали за да се замарам да ги скенирам. А имаше и мал дел кои не ми дадоа пред се такси.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
210
Поени од реакции
72
Sto so firmite koi izdavat fiskalna a ne se registrirani za ddv?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
А данок што ќе платите на крај на годината... не го рачунавте тоа? :pos: :pos:
 
Ф

Флеш

Гостин
Абе кога треба да праќаат прилив на трансакциона?! Им пратив,пишуваше на 3 месеци секои че има прилив.Септември?!
 
S

ski

Гостин
Ја имам првата верзија што искочи,апликацијава автоматски треба ке се апдејтува или треба да ја бришам па одново да инсталирам новата верзија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom