Повлекување пари од Скрилл преку картичка од Стопанска Банка

Член од
20 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Здраво.

Сакам да прашам дали може да повлечам пари од скрилл преку виза електрон картичка од стопанска банка.

Читам дека само со Виза Интернет од Стопанска банка можело но сепак да прашам..

Со почит.
phatass
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
5.822
Поени од реакции
10.582
Сакам да прашам дали може да повлечам пари од скрилл преку виза електрон картичка од стопанска банка.

Читам дека само со Виза Интернет од Стопанска банка можело но сепак да прашам..
Само со Виза електрон не може, со сите други од Стопанска може: Виза интернет, Виза Класик, Мастер дебитна/ кредитна.

Со почит :)
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Само со Виза електрон не може, со сите други од Стопанска може: Виза интернет, Виза Класик, Мастер дебитна/ кредитна.

Со почит :)
Дали и VISA STAR КРЕДИТНА КАРТИЧКА спаѓа во сите? Имам ВИЗА Стар па сакам да знам дали може..

Фала на претходниот одговор.

Со почит.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
5.822
Поени од реакции
10.582
Дали и VISA STAR КРЕДИТНА КАРТИЧКА спаѓа во сите?
Според другарот што работи во Стопанска, да.
Можеш утре да им се јавиш на 02 3100-109 и да прашаш, за секој случај.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Според другарот што работи во Стопанска, да.
Можеш утре да им се јавиш на 02 3100-109 и да прашаш, за секој случај.
На страната од Стопанска банка пишува за виза стар ова:

Компаративни предности

• Кредитните и дебитните картички на Стопанска Банка се први и во моментов единствени картички во РМ кои го поседуваат 3D Secure стандардот (VbV и MC SecureCode) кој озвозможува извршување на интернет трансакции со високо ниво на безбедност насекаде во светот.

Visa Star кредитната картичка може да се користи на домашни и странски интернет сајтови за извршување на e-commerce трансакции со високо ниво на безбедност.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
218
Поени од реакции
147
Стопанска Банка има неколку различни картици, со ограничувања.
Мој предлог е да си извадиш Visa од Тутунска Банка (обична - Electron), можеш да: повлекуваш од Skrill со неа, да плаќаш на интернет, да вадиш од банкомат во странство, да плаќаш во продавница во странство ...
Досега нема место каде што не сум можел да ја користам.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Стопанска Банка има неколку различни картици, со ограничувања.
Мој предлог е да си извадиш Visa од Тутунска Банка (обична - Electron), можеш да: повлекуваш од Skrill со неа, да плаќаш на интернет, да вадиш од банкомат во странство, да плаќаш во продавница во странство ...
Досега нема место каде што не сум можел да ја користам.
Секако деќа ќе се извади картица ВИЗА Електрон од тутунска ако неможе да се вадат пари со оваа од стопанска.

Што мислиш може ли да успеам да извадам пари со ВИЗА Стар од Стопанска банка ?
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
218
Поени од реакции
147
Појма немам за картиците од Стопанска сега, многу замарање беше за различните картици кога вадев јас, па не користам никакви услуги од Стопанска.
А и онака нема штета од вадење друга картица, така да, поедноставно е да извадиш нова.
А за таа што ја имаш, пробај да ја додадеш на Skrill сметката, па системот ќе ти каже дали може.
 
Член од
11 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
19
Јас имам повлекувано пари од Скрил на сметка од Тутунска и знам дека може само има еден проблем ... Скрил зима провизија за трансакцијата и мислам дека не беше баш мала. Прочитајте подетално пак.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.996
Поени од реакции
7.019
Имат провизија али да ме прашаш нит се сеќавам нит бутур, зш одамна имам повлечено. Си ги префрлаш на Виза Интернет од Стопанска, легнуваат одма, после си се акаш на е-банкинг системот и можиш на трансакциска сметка да си ги префрлиш. Ако несакаш на трансакциска, тогаш ќе ти стојат на виза интернет картицата можиш да си ги искористиш парите за да си купиш нешто онлајн.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
218
Поени од реакции
147
Јас имам повлекувано пари од Скрил на сметка од Тутунска и знам дека може само има еден проблем ... Скрил зима провизија за трансакцијата и мислам дека не беше баш мала. Прочитајте подетално пак.
Имат провизија али да ме прашаш нит се сеќавам нит бутур, зш одамна имам повлечено. Си ги префрлаш на Виза Интернет од Стопанска, легнуваат одма, после си се акаш на е-банкинг системот и можиш на трансакциска сметка да си ги префрлиш. Ако несакаш на трансакциска, тогаш ќе ти стојат на виза интернет картицата можиш да си ги искористиш парите за да си купиш нешто онлајн.
Провизијата од Skrill е 2.95 евра по трансакција.
Со Visa од Тутунска директно ти се префрлаат на трансакциска, и можеш да ги користиш како сакаш (нема акање по е-банкинг, банки и други глупости).
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.996
Поени од реакции
7.019
Провизијата од Skrill е 2.95 евра по трансакција.
Со Visa од Тутунска директно ти се префрлаат на трансакциска, и можеш да ги користиш како сакаш (нема акање по е-банкинг, банки и други глупости).
Подобра варијанта е Визата од НЛБ Тутунска зато шо све имаш на неа.
Овде на Стопанска (а.д Скопје) сите картички ти се разделени и со посебна ознака, така да имаш 2 минути поќе работа. Но најдобро нешто е шо сега си имаш електронско банкарство кое го нудат сите банки, така да ич не се замараш ни со одење во банка нит со бутури нит со плаќања по други установи.
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
110
Поени од реакции
14
Имам повлекувано со Виза Електрон на УниБанка и немав проблем. За од други банки незнам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Dali moze so visa revolving kreditna kartica da se povlekuva od skrill fala ?
 
Член од
18 мај 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Здраво дечки,
направив акаунт со дебитна картичка од стопанска банка, но кога сакам да ставам пари на сметката (upload) ми дава три опции со NETELLER , преку дебитна (каде пишува no upload possible) и со manual bank transfer - што не ми успева.
Потребно ми е да повлечам пари за да верификувам профил на freelancer

Некое решение?
 
На врв Bottom