Повици за насилство: Албанците треба да војуваат на северот,Прешевската долина и делот на Македонијa

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ме банираа недела дена затоа што сум албанец, а ова е македонски форум. Само недела дена затоа што нема да биде интересно без албанци.
Еве и медиумите вадат "ненамерно" реченици од контекст, одамна немало такви испади, сиромаштија, шо да праиш.....
На вас албанците во крв ви е да правите зулуми исто како на ром што не му е сладок лебот ако не украде и излаже нешто
И мене стално ме банираат така да не се секирај не е на национална основа
td_sekiranje_01_250x250.jpg
 
V

viktora

Гостин
Ме банираа недела дена затоа што сум албанец, а ова е македонски форум. Само недела дена затоа што нема да биде интересно без албанци.
Еве и медиумите вадат "ненамерно" реченици од контекст, одамна немало такви испади, сиромаштија, шо да праиш.....
Мене не ме вработија во администрација зошто не сум рамковен,а ти се буниш дека те банирале зошто си албанец.Ах бе дедо боже...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Србија,Македонија,Грција,Црна гора.Тие се земјите на кои наводно ќе ја спојат новата Албанија,на сон.[DOUBLEPOST=1414192033][/DOUBLEPOST]https://www.youtube.com/watch?v=lKsu2mXAKbg поздрав до затупените глави за голема ааљбанија.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Продава Србин куќа во Косово и Метохиија на шип тар
Шип тарот прашува где чеш да се сељиш бре
Србиниот одговара во Белград
Шип тарот евоти паре за две куче да те не сељим двапута
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Католиците од Албанија не ми се верува да се спојат со овие нашиве и српските. Јас како што разбрав од албанци, не се сакале.
 
?

..........

Гостин
Католиците од Албанија не ми се верува да се спојат со овие нашиве и српските. Јас како што разбрав од албанци, не се сакале.
Да тие на југ тамо, ама тие се претежно македонци или грци, а останато се повеке муслимани косовари изроди како овие кај нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom