Повеќе причини да бидеш атеист

Во што верувате?

  • Во Бог

    Гласови: 517 49,9%
  • Во Науката

    Гласови: 520 50,1%

  • Вкупно гласачи
    1.037

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
1.229
Поени од реакции
3.067
НЕ знам кои се тие „закони на карма“ и не ни знам дека има такво нешто... може е некоја њу ејџ западна кованица. Просветли ме во соодветна тема за јога и источни учења или карма ако има тема :)
Може поисправно е да го кажеш принцип на карма, небитно.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
10.215
Поени од реакции
9.828
Може поисправно е да го кажеш принцип на карма, небитно.
Се е битно. Ти си зборови - ништо друго за мене. Не брзајте да вратите на прашање или ако имате идеја - смислете ја добро па напишете :)
Забавно е...

П.С. Ми ги даде „законите на карма“ во самата срж. :)
Фала
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
1.229
Поени од реакции
3.067
Се е битно. Ти си зборови - ништо друго за мене. Не брзајте да вратите на прашање или ако имате идеја - смислете ја добро па напишете :)
Забавно е...
Знаеш за што се работи, џабе трошиме ресурси на објаснување. А ако веќе пробаме да навлеземе у суштината на нештата тогаш тешко дека лесно ќе се извлечеме, и дека ќе успееме да дефинираме и да докажеме што е тоа карма и дали постои.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom