Плоштад ПЕЛА, СРЕДА 27-ми февруари 19:00! МИТИНГ!

Статус
Затворена за нови мислења.

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Автобусите од Штип и Охрид некој ги прекратил и забранил нивно поаѓање

На протестот се очекувале уште додатни 3000 до 5000 луѓе кои нажалост се утепале од чекање на закажаните места во одредени градови
За Охрид можам да потврдам.СДСМ градоначалник имаме јебига.:tapp:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
доста ги бе па ти правдај. голем кур дека прикажале. уште како што пишува ЗАВЧЕРА не можеа одма да објават? море палење на сите медиуми.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
За Охрид можам да потврдам.СДСМ градоначалник имаме јебига.:tapp:
кичево истото се случи. а тој од охрид што требаше да иде после автобусот од како го немаше, газдата на комбињата е братучед на БЦ. Одовлекуваше, 15 мин. 15 мин. 15. мин. и така 1.5 саат правеше и на крај рече дека пред 6 саатот нема тргнување. не можел да најде шофер а има како што дознав 15-16 комбиња.:tapp:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Samo potprasanje malo ne e nikakva provokacija(ja nisam odavle) dali nekoj ima soznanie kako bese odzivov na Makedonskite Albanci na mitingov posto se raboti za nacionalen interes i uste pobitno kakov e pak nivniot stav o vrska so toa?

Zivo me interesira
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Samo potprasanje malo ne e nikakva provokacija(ja nisam odavle) dali nekoj ima soznanie kako bese odzivov na Makedonskite Albanci na mitingov posto se raboti za nacionalen interes i uste pobitno kakov e pak nivniot stav o vrska so toa?

Zivo me interesira
Па имаше еден МАКЕДОНЕЦ-Албанец форумџија наш човек на митингот :)


Иначе, ја дојдов само да ве потсетам дека НЕ СМЕЕТЕ да го пропуштите вечерашново Лејт Најт Шоу на Миленко на Канал 5!!!!
Во 00:10 вечерва!


Ќе има многу што да се каже и види за митингот!
Само ради тоа решив да правам едно кафе на брзина и да не ја пропуштам емисијава :vozbud:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Аууу! А оној ,,експертот,, Дане Талевски, па детето е сирото! Го гледам оној пат на Ние на Сител, и неможам да поверувам што све не истреска. Повеќе глупости одамна немам чуено. Што му е на човеков? Толку глупости за толку кратко време. И пази богати, магистар. Оф Лелееее!!!! Ќе се отрују! Талентиран е нема што! Само не е свесен...
Kazi ako sakas del od glupostite posto ne ja gledav emisijata?Mozi i na pp da ne zabeguvame od temava
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Многу добар вовед имаше вечерашново лејт најт шоу на миленко.
Си кажа се баш онака како што е...се виде дека е разочаран од медиумите...вклучувајќи го и канал5...рече дека моќта е во интернетот...и дека не може повеќе народов да се контролира и лаже преку тв...
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
И јас,пак се опив и не ја гледав емисијата/..........
Ако се дава реприза,кажувајте,ако ја има на нет,кажувајте.....примам ПП:smir:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
За три дена 30000 народ се собра замислете си да беа медиумите медиуми во права смисла на зборот и организацијата да почнеше пред еден месец не 30000...3.000.000 луге ке се собереа ке го преплавеа градот немаше да има место кај да ги собере...но овде несмее ова да застане следниот пат да се организира во исти ден во сите градови во Македонија и во дијаспората ако треба! Е тогаш нека бројат ако можат колку не има!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
За три дена 30000 народ се собра замислете си да беа медиумите медиуми во права смисла на зборот и организацијата да почнеше пред еден месец не 30000...3.000.000 луге ке се собереа ке го преплавеа градот немаше да има место кај да ги собере...но воде несмее ова да застане следниот пат да се организира во исти ден во сите градови во Македонија и во дијаспората ако треба! Е тогаш нека бројат ако можат колку не има!
Се сложувам... имаше страшен БОЈКОТ од медиумите, пред се тоа беше политички изрежиран и се со цел да не се покаже разочараноста на народот од политичките лидери и воедно да се отслика единството на народот во врска со името.
Сите ние осетивме дека треба да излеземе на митингот поради колебливоста на нашите политичари и “експерти“ во однос на ненормалниот “предлог“ на Нимиц.

Она што се случи беше револт на народот и во најмала рака наликуваше на револуција целиот митинг. Со право се упрпаа политичариве и нивниот страв се потврди преку медиумите и нивните очајни реакции.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Се сложувам... имаше страшен БОЈКОТ од медиумите, пред се тоа беше политички изрежиран и се со цел да не се покаже разочараноста на народот од политичките лидери и воедно да се отслика единството на народот во врска со името.
Сите ние осетивме дека треба да излеземе на митингот поради колебливоста на нашите политичари и “експерти“ во однос на ненормалниот “предлог“ на Нимиц.

Она што се случи беше револт на народот и во најмала рака наликуваше на револуција целиот митинг. Со право се упрпаа политичариве и нивниот страв се потврди преку медиумите и нивните очајни реакции.
Чекај нивниот очај само што почнува...па доста го правеа овој народ будала...а на Нимиц треба да го пречекаме на Аеродром со еден собир така 300000 луге да неможе да стигне до Скопје...и да си замине со иститот авион со кој дошол...нема преговори договри разговори...ова е Република Македонија и тоа и ке остане...само народот треба да го истрае тоа и да не допушти да се случи тоа што се случуваше досега... А тоа за бојкотот на душа да го носат и јанза да ги јаде тие кои не го прикажаа собирот во целост и што информирааа за глупости во врска со собирот отпосле....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom