Плоштад ПЕЛА, СРЕДА 27-ми февруари 19:00! МИТИНГ!

Статус
Затворена за нови мислења.

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Mn mi e galje kako ke ne vikaat galje mi e utre drugiden koga ke imam kerka ili sin dali ke ima od sto da zivee ili ne. Ko so gledam crno ni se pisuva na site...
Пра пра дедо ми напуштил имот и куќа за Македонија и останал Македонец, дедо ми во ров го јаделе тафтаби и вошки но се борел за македонија и останал Македонец, татко ми ( демек ненамерно ) му го смениле презимето но сепак останал Македонец. Јас и да немам куќа, работа, пари, кола... сепак ќе останам Македонец и тоа јавно ке го искажам, тоа ни е во крвта на сите Македонци, во генот ни е засадено колку ли да страдаме ама тоа е тоа - Македонија, Македонец, Македонски.
Се гледаме утре!
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Што се случува со знамиња? Прочитав некаде дека ќе има делење бесплатни знамиња за тие што немаат.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Што се случува со знамиња? Прочитав некаде дека ќе има делење бесплатни знамиња за тие што немаат.

Каде ќе се делат знамиња...
Јас барам знаме за на протести ама неможам да најдам, незнам ни од каде да купам..
На претходниот протест без знаме бев :(
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Може знаменца, од хартија напраени на пластично стапче. Мислам ако очекуваш знаме од платно, тоа чини 400ден.

За членот над мене, знамиња има во ГТЦ одма на влезот од кај Холидеј ИН. Цената е различна, јас го земав 400ден.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Може знаменца, од хартија напраени на пластично стапче. Мислам ако очекуваш знаме од платно, тоа чини 400ден.

За членот над мене, знамиња има во ГТЦ одма на влезот од кај Холидеј ИН. Цената е различна, јас го земав 400ден.
Големи знамиња 400 ден...хмм..колку големи??

Имаат знамиња со Сонцето од Кутлеш или???
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Каде ќе се делат знамиња...
Јас барам знаме за на протести ама неможам да најдам, незнам ни од каде да купам..
Унипрес, карши универзална ( има тука аптека веднаш ), Мики би требало да има доста македонски знамиња на лагер а на македонските знамиња попуст дава ( патриот си е жената ).
Ако ти се иде подалеку имаш накај момин поток, веднаш кога ќе свртиш накај Александар палас од качаначки пат ( тетовска трошарина ) на самата ограда има поставено секакви знамиња.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Впатем кога сме тука направив едно видео, можете да го симнете, препратите, гледате. Спотот За во ДВД формат контактирај те ме приватно ако сака некој по ТВ да го прикаже.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
Пра пра дедо ми напуштил имот и куќа за Македонија и останал Македонец, дедо ми во ров го јаделе тафтаби и вошки но се борел за македонија и останал Македонец, татко ми ( демек ненамерно ) му го смениле презимето но сепак останал Македонец. Јас и да немам куќа, работа, пари, кола... сепак ќе останам Македонец и тоа јавно ке го искажам, тоа ни е во крвта на сите Македонци, во генот ни е засадено колку ли да страдаме ама тоа е тоа - Македонија, Македонец, Македонски.
Се гледаме утре!
Има надежда за Македонија, штом оште има луге като тебе.
Нека чујат волјата на норода - онези в ООН и в Атина и еднаж завинаги да разберат - Името си не даваме!!!
Кр'вта на илинденци не предаваме.
Па ако сакат г'рците - нека заповјадат да си ја земат Македонија...
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
ejj moze da mi kaze nekoj dali ima organizirno prevoz....i ako ima dali ke ima i od strumica??....pozdrav
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
ejj moze da mi kaze nekoj dali ima organizirno prevoz....i ako ima dali ke ima i od strumica??....pozdrav
Битола 15:00 Хотел - Епинал

Прилеп 15:30 Градски стадион- Гоце Делчев

Кавадарци 16:00 Стара автобуска станица

Штип 17:00 Градски стадион.

Струмица 15:00 Споменик-Гоце Делчев

Кичево 15:00 Автобуска станица

Охрид 15:00 Новата автобуска за повеќе информации јавете се во радио Лаф +389 46 256 234

Радовиш 16:00 пред Стоковната сите заинтересирани за радовиш нека се јават во алфа радио на број 632 499

Богданци 15:00 Автобуска станица за информација 071 299 138 Митко

Гостивар 16:30 пред економското училиште и слушајте за информација радио Комета

Велес 17:00 Градска автобуска станица
043 227 181

ТЕТОВО 17:30 кај ВЕРО

БЕРОВО 14:00 Автобуска станица, а истиот автобус поминува и во Пехчево
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Струмица 15:00 Споменик-Гоце Делчев
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom