Плочкар

Дали познавате добар плочкар

  • Како сте задоволни од него

    Гласови: 15 51,7%
  • Дали може контакт

    Гласови: 19 65,5%

  • Вкупно гласачи
    29
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 март 2013
Мислења
21
Поени од реакции
3
Ве молам доколку некој има искуство со добар плочкар да ми даде контакт
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
дали може контакт од добар плочкар за реновирање?
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Чичко ми е добар плочкар :)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
Навистина тешко ми беше да се одлучам во овие кобни и прогресивни времиња, но јас гласав за дали може контакт.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Одма го тролате човекот, место да му помогнете. Никој не е информатичко-форумски експерт како 90% на форумов.

Зависи од кој град си, знам некои плочкари. (не од Скопје)
 
Член од
16 март 2013
Мислења
21
Поени од реакции
3
Одма го тролате човекот, место да му помогнете. Никој не е информатичко-форумски експерт како 90% на форумов.

Зависи од кој град си, знам некои плочкари. (не од Скопје)
Kukata e vo Skopje
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Фотографија на Ljube Stojanovski.



plockar a...ne e do majstorot...sto e kriv toj...
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
518
Поени од реакции
262
МОја препорака да користите плочки од травертино и тоа да биде обработен. Може да биде во раѕни бои и големини. (Галерија)
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Квалитетен плочкар е по цена од 350 денари од квадрат...

Е сега се појавија некои нови ефтини плочкари што одат за 200-250 денари од квадрат. Ама како тие ефтини плочкари ќе ги изналепат плочките: Васервагата да се клати напред-назад или пак измеѓу васервагата и плочките да можеш прстите да ги втераш...И на подните плочки комотно да можеш да се сопнеш...
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Квалитетен плочкар е по цена од 350 денари од квадрат...

Е сега се појавија некои нови ефтини плочкари што одат за 200-250 денари од квадрат. Ама како тие ефтини плочкари ќе ги изналепат плочките: Васервагата да се клати напред-назад или пак измеѓу васервагата и плочките да можеш прстите да ги втераш...И на подните плочки комотно да можеш да се сопнеш...
Да, плочкарот треба и да го исправа плочките ако се фабрички деформисани, пошто тука доагаат само екстра премиум класа плочки.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Да, плочкарот треба и да го исправа плочките ако се фабрички деформисани, пошто тука доагаат само екстра премиум класа плочки.
Вака сега плочки од 310-370 денари квадрат какви можат да бидат? Што бараат луѓево такви да земаат? Ами земи плочки по цена од 650-700 денари квадрат...

И на крај испаѓа работата сиромавиот не двојно туку тројно плаќа повеќе...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Цената зависи од многу работи. Не значи дека ако се евтини и не вредат.
Јас знам скапи мајстори кои имаат залепено плочки во купатило, а водата и се собира и не бега. :pos:
На крај тие на свој трошок купија плочки.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Вака сега плочки од 310-370 денари квадрат какви можат да бидат? Што бараат луѓево такви да земаат? Ами земи со плочки по цена од 650-700 денари квадрат...

И на крај испаѓа работата сиромавиот не двојно туку тројно плаќа повеќе...
Цената не е мерило. 300 далавери се прават. Знаеш некои увозници како работат? Нарачката им е да пишува на пратката дека е прва класа, а внатре е шкл класа, после карај се со плочкарот. Во една прилика плочкарот кај мене повеке плочки искрши при сечење отколку што нареди, ама не беше до него, туку до квалитетот на плочката.
Не дека нема квалитетни плочки, има, ама најдобро е да си го земеш и плочкарот кога купуваш плочки.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Цената зависи од многу работи. Не значи дека ако се евтини и не вредат.
Јас знам скапи мајстори кои имаат залепено плочки во купатило, а водата и се собира и не бега. :pos:
На крај тие на свој трошок купија плочки.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Тука зависи и од мајсторот што ја фрлал подлогата во купатилото... Тоа може да биде што во центарот не ја направил доволно длабока длабката...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom