Пловни објекти

Член од
17 март 2008
Мислења
37
Поени од реакции
3
Ме интересира дали некој знае дали се плаќа царина и колку за увезен гумен чамец, дали треба регистрација за истиот и колку пари чини.
Поконкретно заинтересиран сум за intex mariner 4 нечие искуство со истиот или барем линк каде можи да се прочита за овие неколку прашања
Поздрав
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Колку што знам се плаќа царина од 20% од вкупниот износ на увезената роба. Така сум информиран ама не е сигурна информацијата.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Ме интересира дали некој знае дали се плаќа царина и колку за увезен гумен чамец, дали треба регистрација за истиот и колку пари чини.
Поконкретно заинтересиран сум за intex mariner 4 нечие искуство со истиот или барем линк каде можи да се прочита за овие неколку прашања
Поздрав
abe da ti prodadam gliser da te vide gospod,a ne gumen camec igracka :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ак сакаш да се возиш ко господин кажи се има чамез плус мотори за чамец и тоа 4 да си бираш :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
Ме интересира дали некој знае дали се плаќа царина и колку за увезен гумен чамец, дали треба регистрација за истиот и колку пари чини.
Поконкретно заинтересиран сум за intex mariner 4 нечие искуство со истиот или барем линк каде можи да се прочита за овие неколку прашања
Поздрав
mislam deka ima carinsko osloboduvanje ako sam go nosiš pšredmetot za lična upotreba do 350 eur ( sepak prašaj vo Carina za sumata) a intex mariner 4 se vklopuva, vo Srbija e 39000 RSD (323 eur), a sigurno vo Češka e dosta poeftin. Koga bi vraćale od Srbija DDV-to na granica najdobro bi bilo od tamu. Go ima i vo Atlantic FM,
ТР68376ПорачајЧамец 328х145х48
ama mislam našive nabivaat mnogu cena vo odnos na Srbija, treba da prašaš..тел: +389 (0) 2 3119 772.
Ako odiš na odmor vo Grcija ima eden dućan kaj IKEA blisku ama nema INTEX tuku drugi marki...eve eden interesen model :
http://www.hobbi.gr/product_info.php?cPath=366_374&products_id=7758&language=en

a imaat edni drugi INTEX Mariner 3, ama glavniot magazin im e kaj Atina, edino da im pišeš na meil možebi imaat diler i vo Solun

u komšii eden dečko zema pred godina IntexMariner 4 od Češka, lično beše, nemaše problem za čamecot. Ako sakaš da kontaktiraš so nego će ti pratam na privatna poraka negova FB strana..
Ako ti e prvenstveno za rekreacija a ne ribolov, jas bi zemal Sevilor Caravela... ima eden od Veles nudi, stara e ama original francuska ne kineska, se razbira treba da se vidi sostojbata dali e kako na slikite...
Inaku Sevilor imaše tuka vo Skopje FishHunter , mnogu dobri modeli, ama gi otkažaa bidejći luđe stavale epten teški Tomos 4 penti pa se bunea, a ovakov tip čamci, pa i IntexMariner 4 se za penta 2 do 2,5konja i toa turažna penta , lesna a ne težok Tomos 4
 
Член од
17 март 2008
Мислења
37
Поени од реакции
3
Fala Ireal na informaciite

Pozdrav
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Dali nekoj ima iskustvo so firmata KOLIBRI ?
Planiram da si sredam eden chamec okolu 300 evra...
Gledam vaka po youtube strikno Rusi go koristat za ribolov i slichno...
Se raboti od prilika za neshto vakvo ;

 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
Dali nekoj ima iskustvo so firmata KOLIBRI ?
Planiram da si sredam eden chamec okolu 300 evra...
Gledam vaka po youtube strikno Rusi go koristat za ribolov i slichno...
Se raboti od prilika za neshto vakvo ;

колку знам Украина ги праи...има еден од Кочани носи, огласува по реклама 5 и пазар 3... веројатно ова е слично како старите спорт и маестрал, неопрен,
( треба да се видат детали на веб сајтот)... неопренот е добар за поладно и полесно се лепи, ама за топло и море не е баш добар како тие на база ПВЦ, а мислам и не е добро ептен да се испумпа и превиткува; консултирај се со корисници на спорт и маестрал...башка има и стареење на матерјалот и без да се користи..
Значи ако доста се користи чамецот , посебно и во пролет и есен, за риболов по нашите езера дека е добар избор, а мислам и во Србија го користат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom