Плински уреди

Член од
30 јули 2010
Мислења
172
Поени од реакции
47
Поздрав до сите на форумов

За заинтересираните за вградување на плински уред би сакале да ја споделиме инфиормацијата дека во Плимонт во тек е Летната Акција со понуда на плински уреди со цена од само 360 евра. Изборот на уреди во оваа акција е направен со цел да се опфатат возила со сите типови на МПИ мотори, од постарите возила од крајот на 90-тите па се до најновата генерација возила произведени според Еуро 6 регулативите.

Покрај Летната Акција, како втора новина е пристигнувањето на новата генерација на најпродаваниот плински уред во Европа - LANDIRENZO EVO, кој сега е достапен во стандардна и во OBD верзија. LANDIRENZO EVO е најдобар избор кога се работи за возило од поново производтство. Во пракса се докажа како максимално издржлив во сите услови на експлоатација, вклучително и со нестандарден квалитет на автогас, со одлични возни својства и економичност.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Здраво, Ве молам ако имал некој сличен проблем да ми кажи за што се работи. Веќе некое време кога возам на плин а колата нема достигнато 80-90 степени, ако отпуштам гас обртаите паѓаат на нула и колата ми гасни, што не беше случај и предходно.
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
плински уред ловато со дизни, инсталиран на опел корса
после 20,000км, цело време полнето на ,,Нас Гас,,, се затна, неможеше да префрли на плин, титкаше како да нема плин
плинарот ми кажа дека се затнале цревата од нечистотија ,и ми мењаа црева
зошто се тогаш филтрите ако се затнува цел систем ?
Дали е можно да има толку нечистотија во плинот на нас гас?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
плински уред ловато со дизни, инсталиран на опел корса
после 20,000км, цело време полнето на ,,Нас Гас,,, се затна, неможеше да префрли на плин, титкаше како да нема плин
плинарот ми кажа дека се затнале цревата од нечистотија ,и ми мењаа црева
зошто се тогаш филтрите ако се затнува цел систем ?
Дали е можно да има толку нечистотија во плинот на нас гас?
Da ne zatail senzorot za pritisok,sto kazuva kolku uste plin imas?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
saab 9-3 2.0 автоматик шо пари ќе ме коштат од прилика да му вградат плин?
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
saab 9-3 2.0 автоматик шо пари ќе ме коштат од прилика да му вградат плин?
Прашај си од прва рака во плимонт , доста се задоволни луѓево.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
поздрав луге ако може да прашам и некој ми објасни дали може половен плински уред от едно во друго возило да се постави на от ист тип или мора нов ганц HYUNDAI ACCENT и што делови ми се потребни по можност ако може и со слики коко изгледаат деловите,благодарам за секоја помош,совет и мислење..
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.527
Поздрав до сите на форумов

За заинтересираните за вградување на плински уред би сакале да ја споделиме инфиормацијата дека во Плимонт во тек е Летната Акција со понуда на плински уреди со цена од само 360 евра. Изборот на уреди во оваа акција е направен со цел да се опфатат возила со сите типови на МПИ мотори, од постарите возила од крајот на 90-тите па се до најновата генерација возила произведени според Еуро 6 регулативите.

Покрај Летната Акција, како втора новина е пристигнувањето на новата генерација на најпродаваниот плински уред во Европа - LANDIRENZO EVO, кој сега е достапен во стандардна и во OBD верзија. LANDIRENZO EVO е најдобар избор кога се работи за возило од поново производтство. Во пракса се докажа како максимално издржлив во сите услови на експлоатација, вклучително и со нестандарден квалитет на автогас, со одлични возни својства и економичност.
Ова лето ќе има акција? :D
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
Може ли некој да ми каже на Корса Ц 1.0 каков плински уред да ставам и дали се исплати?Имал ли некој искуство со корса Ц на плин?
 
Член од
25 февруари 2013
Мислења
9
Поени од реакции
3
Имам хјундаи и30 1.4 со инсталиран плински уред. Во последно време кога моторот е ладен тешко пали, откако ќе запали работи перфектно и пали чакмак. Го возев на бензин за 3 дена колата се врати во нормала си пали веднаш. Го префрлив на плин, проблемите повторно се појавија. Проверен е ECU, нема грешки, проверено кај плинар ставен на компјутер сите параметри се во ред. Ве молам за мислење или совет.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Имам хјундаи и30 1.4 со инсталиран плински уред. Во последно време кога моторот е ладен тешко пали, откако ќе запали работи перфектно и пали чакмак. Го возев на бензин за 3 дена колата се врати во нормала си пали веднаш. Го префрлив на плин, проблемите повторно се појавија. Проверен е ECU, нема грешки, проверено кај плинар ставен на компјутер сите параметри се во ред. Ве молам за мислење или совет.
Mене ми рекоа извози 100-150 км на бензин и нема да имаш проблем. Тоа го направив и навистина немам пролем сега, исто така ми рекоа зимно време повеќе бензин да чувам некаде пола резервоар.
 
Член од
25 февруари 2013
Мислења
9
Поени од реакции
3
Mене ми рекоа извози 100-150 км на бензин и нема да имаш проблем. Тоа го направив и навистина немам пролем сега, исто така ми рекоа зимно време повеќе бензин да чувам некаде пола резервоар.
Цел резервар возев на бензин 400км, колата се врати во нормала, чим го ставив на плин следниот ден почна да заебава. Нешто има проблем :)
 
Член од
25 февруари 2013
Мислења
9
Поени од реакции
3
Цел резервар возев на бензин 400км, колата се врати во нормала, чим го ставив на плин следниот ден почна да заебава. Нешто има проблем :)
Проблемот е решен, заменета е мембраната, пушташе плин преку вакумот.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Проблемот е решен, заменета е мембраната, пушташе плин преку вакумот.
И кај мене е сличен проблем. Кога е ладна колата сака повеќе верглање за да запали а потоа пали од прва. А исто има проблем кога ќе префрла од бензин на плин исто кога е ладна колата гасни при префрлањето на плин особено сега на ладно време. Па после неколку пати гаснење палење да префли некако на плин ама не го прима убаво плинот. Па со малку држење на гас почнува да работи нормално. Јас бев кај мајсторите за плин сменаа филтри и ја приклучија на комп и ми велат дека расплиначата пушта повеќе притисок на плинот и дека треба да се смени цела расплинача. Еве кај тебе си поминал само со мембрана. Изгледа треба да одам кај друг мајстор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom