Пливање (помош, прашања, совети, новости)

Член од
18 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
9
Луѓе дали може некако да го избришам горенапишаното затоа што ставот ми е сменет?
--- надополнето: 12 април 2013 во 11:32 ---
Дали може некој да ми каже (како за аматер) да плива со 2,0 км/час колку е ок дали е доволно (4км вкупно од термин) ?
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Луѓе дали може некако да го избришам горенапишаното затоа што ставот ми е сменет?
--- надополнето: 12 април 2013 во 11:32 ---
Дали може некој да ми каже (како за аматер) да плива со 2,0 км/час колку е ок дали е доволно (4км вкупно од термин) ?
Како аматер би ти препорачал да си пливаш по 45мин до 1 час највеќе. На почеток уопште некој да се оптеретуваш со брзината туку да се држис стриктно за времето. Со тек на време ќе бидеш побрз и автоматски за истиот период ќе пливаш поголема дистанца. Иначе 4км за аматер е и повеќе од доволно.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Почнав да учам да пливам, али цепеница невидена сум ко некој труп пропаѓам во вода. Ај со надеж нареден тренинг да бидни нешто повеќе сега засега послабо
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Почнав да учам да пливам, али цепеница невидена сум ко некој труп пропаѓам во вода. Ај со надеж нареден тренинг да бидни нешто повеќе сега засега послабо
немај страв, ти пишав :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Почнав да учам да пливам, али цепеница невидена сум ко некој труп пропаѓам во вода. Ај со надеж нареден тренинг да бидни нешто повеќе сега засега послабо
И јас сум за нигде, морам и оваа дисциплина да ја совладам, колку толку. Каде одиш на пливање во Скопје или?
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
имам едно прашање, кеј стил на пливање е најдобар во однос на енергија/брзина ? Благодарам
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Глупав сум, брат ми беше во последниве 5-6 години инструктор за пливање на олимписки и карпош и не искористив прилика... пиши во пп колку како плаќаш и одиш, ако не си спомнал претходно да не ја полниме темава со дупли постови :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Тренирав како помал... Најдоброто нешто што некој може да го направи за себе е пливањето ! :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
имам едно прашање, кеј стил на пливање е најдобар во однос на енергија/брзина ? Благодарам
Краул(такозвани машки) Најбрз и горе доле најлесен за пливање и троши најмалку енергија.
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Kolku se plaka na olimpiski za rekreacija plivanje, od edno idenje se plaka ili mesecno? Sto treba da se nosi si tebe, kapi citam trebalo sto drugo, ke moze nekoj podetalno da pise?
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
9
1500 денари ти е месечна (3пати во неделата) во Борис Трајковски.
3600 денари ти е 30 влезници и можеш да ги користиш во рок од 6 месеци. Тоа ти е најевтина варијатна. Инаку капа за пливање и купачи се обавезни и на двата базенти, наочари ако сакаш. А термини за рекреативци од колку до колку треба да си провериш кога има затоа што се различни и ги менуваат во зависност од тоа како им одговара на клубовите.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Некои добри наочари за пливање што можат да се купат кај нас, и по која цена од прилика? По можност од оние што не се замаглуваат.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Некои добри наочари за пливање што можат да се купат кај нас, и по која цена од прилика? По можност од оние што не се замаглуваат.
Во ГТЦ на приземје во Артурс(Конверс), и горе у Адидас. Исто така у Беверли Хилс доле у подрумот има продавница Спидо само за пливачка опрема. Бирај си модел што тебе лично ќе ти одговара, сепак тоа е индивидуално. А за замаглување, и оние очила што се AntiFog(што не се замаглуваат) после некое време почнуваат да се замаглуваат. Затоа има една олд скул фора, пред да влезеш у вода плукни ги стакленцата замачкај малце и исплакни ги и одма ставај ги на очи. Не би требало да имаш проблем. Иначе цената би требало да е од 800ден па нагоре, зависи од моделот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom