Пливање (помош, прашања, совети, новости)

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Да не знаете случајно у какво стање е Олимписки базен моментално? Мислам на чистота на вода, туш кабини, стази и слично.
Ми рекоа у Карпош базенот било топ и вода и туш кабини и све, али ти давале само 1 саат да пливаш, послем те бркале. А, мене 1 саат ич не ми вршат работа, 2 саати ми се таман. Башка Олимписки ми е 50м :love: а Карпош е 25м.
Ако имате информации би ви била благодарна, пошто многу ми се иде да пливам, би се вратила пак да тренирам, ама више стара сум. :(
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Да не знаете случајно у какво стање е Олимписки базен моментално? Мислам на чистота на вода, туш кабини, стази и слично.
Ми рекоа у Карпош базенот било топ и вода и туш кабини и све, али ти давале само 1 саат да пливаш, послем те бркале. А, мене 1 саат ич не ми вршат работа, 2 саати ми се таман. Башка Олимписки ми е 50м :love: а Карпош е 25м.
Ако имате информации би ви била благодарна, пошто многу ми се иде да пливам, би се вратила пак да тренирам, ама више стара сум. :(
Олимписки работи само малото корито. Големото корито е полно и топла е водата но просторот е многу ладен и поради тоа не е функционално ова корито. Малото корито е ок од аспект на загреаност на вода и простор но е заграден со најлони. Карпош е топ, топла вода топол простор. Тоа дека за 1час ќе те избркаат не еточно, но проблемот е што базенот работи до петок после одреден период (се збори еден месец) нема да работи поради некое реновирање, но мислам дека тоа е само изговор бидејќи моментално базенот не е рентабилен бидејќи трошоците за парно се големи.
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
9
Ме интересира дали може да ми кажете каде можам да го најдам распоредот на термини за рекреативно пливање по клубови во двата затворени базенти во Скопје (Олимписки и Борис Трајковски) и директен контакт на клубовите преку моб/фиксен? И дали може да се изнајде било каков попуст?;)

П.С. Ако има некој/а особа/личност/човек кој редовно оди или сака да оди на рекреативно пливање а притоа доста е упатен во спортов (се разбира да научам нешто повеќе) би ми било драго да другаруваме непознато другарче :) .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ме интересира дали може да ми кажете каде можам да го најдам распоредот на термини за рекреативно пливање по клубови во двата затворени базенти во Скопје (Олимписки и Борис Трајковски) и директен контакт на клубовите преку моб/фиксен? И дали може да се изнајде било каков попуст?;)

П.С. Ако има некој/а особа/личност/човек кој редовно оди или сака да оди на рекреативно пливање а притоа доста е упатен во спортов (се разбира да научам нешто повеќе) би ми било драго да другаруваме непознато другарче :) .
Ти што го мислиш нашево пливање толку организирано па и распоред па и броеви? :pos:

Оди на кој базен ти одговара, нека ти најдат клуб и ќе ти кажат термини. Ама ако си тренираш во клуб ќе идеш на натпревари, да си знаеш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Чекај не си сфатил добро. Тоа 30 влезници е за групна посета. Собереш 30 души и сакате на базен да идете, не е за 30 карти за цел месец да купиш.

А за во клуб размисли си ти кажав што сакаш прво, да пливаш или да се шлачкаш во вода. Во клуб ќе треба да поштуваш термини, да слушаш тренер, да не ескивираш, да се трудиш, да идеш на натпревари. Рекреативно ќе се бањаш само. За членарина секој клуб различно ама горе доле 100-200 денари нема голема разлика.
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
9
Ке проверам пак кога ке купувам влезница, но мислам дека си грешка затоа што кога прашав од вработените во Олимписки дали морам за 1 месец да ги искористам купените 30 влезници тие ми одговорија дека имам рок од 5 месеци да ги искористам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ке проверам пак кога ке купувам влезница, но мислам дека си грешка затоа што кога прашав од вработените во Олимписки дали морам за 1 месец да ги искористам купените 30 влезници тие ми одговорија дека имам рок од 5 месеци да ги искористам.
Епа може смениле зошто порано тоа за 30 влезници се рачунаше само како групна посета, затоа.
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Ilumious кај можам да најдам ефтина(најефтина) капа за пливање во Скопје?

Гледам во Борис Трајковски базенов мора задолжително да се носи, а скапо ми е некако 300 денари.

http://www.salaboristrajkovski.gov.mk/mk/bazen
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ilumious кај можам да најдам ефтина(најефтина) капа за пливање во Скопје?

Гледам во Борис Трајковски базенов мора задолжително да се носи, а скапо ми е некако 300 денари.

http://www.salaboristrajkovski.gov.mk/mk/bazen
Оди во Арена, т.е. Артурс или Конверс како ти е попознато во ГТЦ на приземје, земи си една од Арена марката за 300 денари, не ја чувај само на топло и ќе те трае.
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
9
Ilumious кај можам да најдам ефтина(најефтина) капа за пливање во Скопје?

Гледам во Борис Трајковски базенов мора задолжително да се носи, а скапо ми е некако 300 денари.

http://www.salaboristrajkovski.gov.mk/mk/bazen

Имаш за 100 денари во City Mall. Се наоѓа на најгорниот спрат кога идеш од Cineplexx накај Food Section од десно 2-ра или 3-ра по ред родавница е. Јас од таму ја купив.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имаш за 100 денари во City Mall. Се наоѓа на најгорниот спрат кога идеш од Cineplexx накај Food Section од десно 2-ра или 3-ра по ред родавница е. Јас од таму ја купив.
Ама од латекс :)
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
А мора капа и за тие кратко шишани на кец? Или бараат само за тие со подолга коса?
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Од сити мол купив, за 100ка. Не ми менува каква е, ја купив оти мора да се носи :D

Инаку во Артурс имаше ама најефтината 480 беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom