Пливање (помош, прашања, совети, новости)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.539
А друго нешто ? треба капа да се носи валда обавезно а за купаќи ? мора педерските или може и од тие другите ?
Може и од тие другите ама да имаат двојна постава, ако сфаќаш што сакам да кажам. :) Капа се носи да, кренати се стандардите, редно беше :)
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Информации за месечен билет за Борис Трајковски? Цена, колку пати неделно, термини?
EDIT: Или за некој базен во Кисела Вода, ако има.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.539

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.539
Го видов коментарот, таа од 1000 е исто за 3 дена неделно? Плус, и едитот...
1000 денари од 7 до 12 секој божји ден. 1500 за 3 пати неделно после 12. 2500 за секој ден во месецот кога сакаш колку сакаш. Има базенот и своја веб страна, се е образложено таму, само треба да се прогугла.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
1000 денари од 7 до 12 секој божји ден. 1500 за 3 пати неделно после 12. 2500 за секој ден во месецот кога сакаш колку сакаш. Има базенот и своја веб страна, се е образложено таму, само треба да се прогугла.
Најпрво ја отворив страната на базенот, има информации за пакет услуги, не за индивидуални, или барем јас не можев да најдам.
EDIT: Најдов, извини.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
60
Поени од реакции
37
Абе за во борис трајковски 1500 за 3 пати неделно терминот е од пон. до пет. од 12 па до вечер или до 17 кога почнуваат тренинзите

Sent from my D2005 using Tapatalk
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.832
Поени од реакции
8.812
Имам едно прашање. Пошто сум со повреден грб, поточно дископатија и искривена кичма, дали е ок да се плива краул, или да се задржам на грбно и женско пливање?
Одапред фала.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.543
Поени од реакции
4.335
Не знаев дека овој Марко Блажевски бил во иста екипа со Лохте.
И како може МОК да одлучи да не го праќа на ЛОИ ако има остварено Б норма (а во меѓувреме нема друг пливач со подобар резултат или норма).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.539
https://www.usatoday.com/story/sports/olympics/2017/06/09/ioc-swimming-2020-olympics-katie-ledecky/102669026/

Година дена откако дискутиравме во ЛОИ подфорумот за да ги вметнат 800 слободно за мажи и 1500 за жени, го направија тоа. Во Токио 2020 ќе се плива и 4х100 мешано штафета екипирана и од мажи и од жени. Ледеки ќе може да си направи сет од 200, 400, 800 и 1500 слободно :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.539
http://www.hungarianambiance.com/2018/02/swimmer-katinka-hosszu-filed-for-divorce.html

Катинка Хосу и Шејн Тусуп се разведуваат :confused: Гром од ведро небо, според него го изварала со друг унгарски пливач. Ако е ова точно, многу лош потег од Катинка, Шејн и беше тренер и без него тешко дека ќе беше пливачката која што е денес.

https://www.instagram.com/p/BjLEdzjFZkT/?hl=en&taken-by=tusup11
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
580
Поени од реакции
549
Здраво, да препорача некој на Олимписки базен кај кој тренер или која школа за упис на дете? Фала.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Може некој да сподели каква е состојбата во Олимписки и какви се сега условите за идење рекреативно во пандемијата? Може да се избегне гужва и мешање со луѓе? Може е глупо прашањето но никогаш не сум бил во ваков тип на базен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom