Пливање (помош, прашања, совети, новости)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.176
Поени од реакции
190.111
Баш Iron Lady е Катинка Хошу, робокап :)
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.787
Поени од реакции
5.967
Британија станува велесила во пливање , изнанадувачки , но имаат добра генерација посебно Пити одличен. (y)

Ласло Чех ја освои светската титула на 200м пеперутка :jeeee:.

Нека ја задржи оваа форма и да видиме конечно злато на ОИ.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
608
Поени од реакции
917
Кејти Ледецки :cuc::cuc::cuc::bravobe::aplauz:
Кој шампион човече. А има само 18год.:cuc:
Задутре има шанса за 5 медал на првенството.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.226
Поени од реакции
6.177
Баш Iron Lady е Катинка Хошу, робокап :)
Ја виде иновацијата на Лохте при излегувањето од вода после вртењето? Што ќе искоментираш од пливачка гледна точка? :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.176
Поени од реакции
190.111
Ја виде иновацијата на Лохте при излегувањето од вода после вртењето? Што ќе искоментираш од пливачка гледна точка? :D
Овие два дена ништо немам видено другар а ни денес нем да видам. :( имате нешто видео?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.787
Поени од реакции
5.967
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.226
Поени од реакции
6.177
Еве ја , страшно . :D

Само не знам дали мислеше на оваа Prime.


http://www.swimmingscience.net/2015/08/ryan-lochte-dolphin-kick-detailed-analy.html
После вртењето продолжува грбно и ако треба да плива слободно, делфин, градно, пред излегувањето се како пируета прави во вода и се врти во нормална позиција. Можи не објаснувам добро, ама глеајте еуроспорт нон стоп го нагласуваат тоа ко ќе плива Лохте. Е сеа тој го има усовршено и ме чуди мене ама како да му дава дополнителна брзина тој потег.
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.017
Поени од реакции
8.773
Дечки како сте задоволни од базенот во Борис? Сакам да почнам со рекреативно пливање од понеделник, имам се опрема, е сеа не знам за костум, дали треба од оние апла пливачки или може и со обичен ( бикини :D ) ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.176
Поени од реакции
190.111
Дечки како сте задоволни од базенот во Борис? Сакам да почнам со рекреативно пливање од понеделник, имам се опрема, е сеа не знам за костум, дали треба од оние апла пливачки или може и со обичен ( бикини :D ) ?
Може и со обичен и да, одлични се условите. Чим јас велам дека се одлични, одлични се. Јас одам наутро претежно па може ќе се видиме некогаш :)
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.017
Поени од реакции
8.773
Може и со обичен и да, одлични се условите. Чим јас велам дека се одлични, одлични се. Јас одам наутро претежно па може ќе се видиме некогаш :)
Користиш дневен влез или таа месечната карта од 1000 денари што е, од 7-12? Се мислам да ја земам нејзе, ама многу сум тешка за станување сабајле,упм.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.176
Поени од реакции
190.111
Користиш дневен влез или таа месечната карта од 1000 денари што е, од 7-12? Се мислам да ја земам нејзе, ама многу сум тешка за станување сабајле,упм.
Таа од 1000, имаш и од 1500 за 3 пати неделно после 12 до 23 часот :) само капа набави си, има ефтини во аутлетот што е до салата :)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
720
Поени од реакции
256
Колку е дневна карта и кој базен би ми го препорачале за пливање планирам еднаш неделно да одам ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.176
Поени од реакции
190.111
Колку е дневна карта и кој базен би ми го препорачале за пливање планирам еднаш неделно да одам ?
Koj to e poblisku toj. 200 den e karta.
 
На врв Bottom