Пливање (помош, прашања, совети, новости)

Член од
4 септември 2011
Мислења
40
Поени од реакции
156
Congratulations to Macedonia for Popacev silver medal in the last stage of the Open Water Swimming Grand Prix 2013 :)

You can find all results of this event in this thread of our forum: http://www.totallympics.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4292

EuroBasket will start tomorrow so I hope those Macedonian fans who follows Macedonia in every kind of sport will join us and discuss about Swimming, Basketball and all other sports :)


See you and good luck to Macedonia !
 
Член од
6 септември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас сум заинтересиран да тренирам пливање.Дали некој може да ми препорача каде да тренирам во скопје?:)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.204
Поени од реакции
9.628
2013 World Open Water Swimming Man Of The Year Nominees


13. Tomi Stefanovski, Mastering the Traversee (Macedonia)
Tomi Stefanovski was the most unlikely of victors in the most prestigious and toughest professional race in the world, la Traversée internationale du lac St-Jean. A survivor of six surgeries, three on each shoulder, the 42-year-old masters swimming dynamo is a role model who is admittedly past his prime. But the love of the sport pushes him forward. The former water polo player has put in mega-mileage with over a decade on the professional marathon swimming circuit. But he remained confident in himself and never failed to be competitive. A stalwart to finish, but not a threat to win la Traversée, Stefanvoski proved everyone wrong. For his unlikely victory on the downside of his career, for his participation in professional marathon races on 3 continents, for his continuous joy of the sport while raising two daughters, Tomi Stefanovski is a worthy nominee for the 2013 World Open Water Swimming Man of the Year.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
1.699
Поени од реакции
3.632
Ај ве молам минформација за пливачки школи за дете во Скопје?
Брака Рибар школото ми го спомнуваат ( локациски нај ми одговара ),не знам дали работи, друго некое во близина, Олимписки ?
Ке бидам благодарен за инфо за цени, термини, контакт телефони
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Јас сум заинтересиран да тренирам пливање.Дали некој може да ми препорача каде да тренирам во скопје?:)
Исто, некој пливачки клуб од скопје да биде и дали може над 20 години :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.984
Поени од реакции
1.608
Пливачкиот Клуб Делфин од Скопје врши упис на членови од сите возрасти. Повеќе инфо во инбокс...

link
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.017
Поени од реакции
575
На олимписки дали може да се оди рекреативно да се плива? Кое време е за рекреативци? Која е цената (и дали има ограничување со саат)?
Ви благодарам
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.984
Поени од реакции
1.608
На олимписки дали може да се оди рекреативно да се плива? Кое време е за рекреативци? Која е цената (и дали има ограничување со саат)?
Ви благодарам
Моментално во функција е само малото корито. Големото би требало да биде за недела две.Од 10 до 14h(мислам) и од 20 до 24h. Цената е 200 денари.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.366
Поени од реакции
196
Дали некој знае на олимписки дали има цена за цел месец да си платиш ? Дали има за 2-3 пати неделно нешто како теретаните или било како да е некој ако може да каже :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.066
Дали некој знае на олимписки дали има цена за цел месец да си платиш ? Дали има за 2-3 пати неделно нешто како теретаните или било како да е некој ако може да каже :)
Можеш да си земеш картичка со 10, 20 или 30 влеза и тоа
10 влеза - 1600 т.е еден влез 160 денари
20 влеза - 2800 т.е еден влез 140 денари
30 влеза -3600 т.е еден влез 120 денари
Притоа ограничувањето е да ги искористиш во рок од 6 месеци. Инаку и да тренираш со пливачки клуб, влез ти е 120 денари или да сумираме најефтината карта што можеш да ја добиеш за еден влез е 120 денари.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.366
Поени од реакции
196
Можеш да си земеш картичка со 10, 20 или 30 влеза и тоа
10 влеза - 1600 т.е еден влез 160 денари
20 влеза - 2800 т.е еден влез 140 денари
30 влеза -3600 т.е еден влез 120 денари
Притоа ограничувањето е да ги искористиш во рок од 6 месеци. Инаку и да тренираш со пливачки клуб, влез ти е 120 денари или да сумираме најефтината карта што можеш да ја добиеш за еден влез е 120 денари.
А за во Борис Трајковски ми кажаа дека имало 600 ден, дали за 2 пати или 3 пати неделно не сум сигурен, можно е или дезинформација ?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.787
Поени од реакции
5.967
Никаква општа тема не најдов за СП , ЕП во пливање :unsure:

Сара Сјестром го собори светскиот рекорд на 100 метри пеперутка 55.64 :vozbud:

Денес Катинка Хошу беше извонредна и го собори 6 години стариот рекорд на 200 метри мешано . :bravobe:
 
На врв Bottom