Плетење

Дискусија во форумот 'Дом и семејство' започната од blue ladybug, 14 септември 2013.

?

Дали плетете?

 1. Да

  47,1%
 2. Не

  52,9%
 1. LazarG

  LazarG

  Член од:
  22 јули 2014
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  764
  Craig Lawrence knitwear...
  [​IMG]
  Mark Fast ...Ne pletat racno... na knitting machine za domasna upotreba kreiraat. Na vremeto takvi masini imalo mnogu vo nasite kraevi, sega nikoj ne plete...tie industriskite ne se za takvi art kreacii.
  Volnicata so koja rabotat e swarovski....Kaj ovie dizajneri najvazno e da se znae deka sami si go sozdavaat materijalot, a ne kupuvaat gotov tekstil...
  [​IMG]
  Nicki Minaj in Faster by Mark Fast
  [​IMG]

  Linsday Lohan in Mark Fast[​IMG]
  --- Споено дупло мислење, 16 јуни 2015 ---
  Johan Ku
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  Последно уредено: 16 јуни 2015
 2. LazarG

  LazarG

  Член од:
  22 јули 2014
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  764
  Има цели книги за скандинавски плетки и дезени....пример
  Гугл нордик книтс или скандинавиан книтуеар....така нешто:)
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На HelenAdu му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LazarG

  LazarG

  Член од:
  22 јули 2014
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  764
  [​IMG]
  Mc Liroy Cardigan Vivienne Westwood - $990

  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
  На langelina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. annaja01

  annaja01

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  1.606
  Допаѓања:
  1.114
  9021_1.jpg
   
  На LazarG и langelina им се допаѓа ова.
 5. LazarG

  LazarG

  Член од:
  22 јули 2014
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  764
  На HelenAdu и langelina им се допаѓа ова.
 6. LazarG

  LazarG

  Член од:
  22 јули 2014
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  764
  Има 10 тина добри дизајнери од бугарија што продаваат на етси....Квин марија на пример, може да разгледате, посебно ако ви се свиѓа малку по contemporary стил...

  Плетките на Демо база фатија око...примитивно и футуристично во исто време...Одите во КНИТС на сајтот....На секој модел има инфо од каков конец е плетен...[​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  Последно уредено: 12 јули 2015
 7. LazarG

  LazarG

  Член од:
  22 јули 2014
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  764
 8. iva.a.a

  iva.a.a

  Член од:
  6 ноември 2015
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2
  kade mozam da kupam za predenje kako na slikite podole
  loomsmix2.jpg LKPlasticLooms.jpg download.jpg
   
 9. LazarG

  LazarG

  Член од:
  22 јули 2014
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  764
  Kaj nas sigurno ima , no neznam tocna adresa na prodavnica....baraj na google knitting loom ili DIY KNITTING LOOM...Na ebay imash mnogu eftini i lesni mashini za tkaenje, noso ova vo princip nema da mozes da proizvedesh nesto poserizno....za art fashion trteba da barash knitting machine...
   
  Последно уредено: 9 ноември 2015
  На HelenAdu му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.673
  Допаѓања:
  3.189
  Знам дека плетењето ги интересира и го практикуваат скоро само жени во државава ама ќе се уклучам и јас машко во темава.

  Мајка ми гледам почнала да плете. Плетела како млада додека била па сега пак се враќа на плетење. Купила гледам вуница на кој материјалот меко дали е плиш не знам но е како за бебешки ќебенциња и зела еден каталог. Каталогот гледам вуницата е турски производ и имаше едно што се плете со раце без тие иглите.


  Доста интересно.
   
  На annaja01 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. annaja01

  annaja01

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  1.606
  Допаѓања:
  1.114
  Интересно?
   
 12. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.673
  Допаѓања:
  3.189
  Интересно за смирување живците и за исфрлање вишок енергија :D
   
  На Петра П. му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: