Плескавици како од сендвичарите

Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Мене од 7ца ми е највкусен хамбургерот додека во вили многу зачини ставаат и после тоа 2-3 литри вода трба да испијам за да се стабилизаирам. + не се толку добри компирите и обемни како во 7ца.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Аха, ептен паметно во Мекдоналдс, зејтинот за компирите го менуваат еднаш неделно (во другите сендвичари додуша веројатно е еднаш годишно, ама и еднаш неделно си е доволно гадно). Плескавиците се со секакви адитиви и конзерванси, смрзнати ги добиваат. Салатите исто така ги сечат однапред и после им стојат. Да, во услови во кои се контролира развојот на бактерии, ама сепак дека се свежи не се лажете.
Е зошто никој не кажал лош збор за сендвичите (освен тоа што се мали и дека е скапо). Све што јадеш од Мекдоналдс го носат од странство. Дневно 1000 авиони летаат. Салатите се тазе. Сендвичите се тазе. Значи све е добро, но тебе ако ти смета цената немора да јадеш. Ако беа бајати и нешто расипано цел свет ќе знаеше. Смрзнати или не, плескавиците им се поубави од 7ца. Не за џабе имаат во секоја земја во светот Мекдоналдс. Си се запрашал зошто никој не се затрул во Мекдоналдс?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.377
Види у мекдоналдс не е здраво,не е у ниедна фаст фуд здраво.Али е 100% хигиенски ако ништо друго..Е сеа цената си го прави своето.
 
V

Vollstandig

Гостин
Е зошто никој не кажал лош збор за сендвичите (освен тоа што се мали и дека е скапо). Све што јадеш од Мекдоналдс го носат од странство. Дневно 1000 авиони летаат. Салатите се тазе. Сендвичите се тазе. Значи све е добро, но тебе ако ти смета цената немора да јадеш. Ако беа бајати и нешто расипано цел свет ќе знаеше. Смрзнати или не, плескавиците им се поубави од 7ца. Не за џабе имаат во секоја земја во светот Мекдоналдс. Си се запрашал зошто никој не се затрул во Мекдоналдс?
Со цел памет мислиш ти, дека коа ќе снема компири и салати, ѕвонат во америка, и автоматски им праќаат авион кој за 15 минути стига во македонија и од аеродром до мкдоналдс во скопје стигнува и автоматски ја отвораат салатата уште свежа со мирис на земја ? ? ? ?


 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Со цел памет мислиш ти, дека коа ќе снема компири и салати, ѕвонат во америка, и автоматски им праќаат авион кој за 15 минути стига во македонија и од аеродром до мкдоналдс во скопје стигнува и автоматски ја отвораат салатата уште свежа со мирис на земја ? ? ? ?

Нема теоретски шанси да им снема компири или било што друго. 1000 авиони дневно им стигаат. Секој ден. Што е толку чудно овде?
Немаат конкуренција. Да не испадне дека само јас ги фалам, но и на ТВ сум гледал што се работи со Мекдоналдс, како работат, а и доста луѓе ми имаат зборено и фалено за нив.
--- надополнето: Oct 6, 2011 7:48 PM ---
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Е зошто никој не кажал лош збор за сендвичите (освен тоа што се мали и дека е скапо). Све што јадеш од Мекдоналдс го носат од странство. Дневно 1000 авиони летаат. Салатите се тазе. Сендвичите се тазе. Значи све е добро, но тебе ако ти смета цената немора да јадеш. Ако беа бајати и нешто расипано цел свет ќе знаеше. Смрзнати или не, плескавиците им се поубави од 7ца. Не за џабе имаат во секоја земја во светот Мекдоналдс. Си се запрашал зошто никој не се затрул во Мекдоналдс?
Дечко, што се нафура? :cautious: Не реков дека се лоши сендвичите, и побогу, ја спомнав ли некаде цената?! Што ме нервира вака некој кога ќе ме цитира и без врска ќе ми раскаже приказна. Не летаат дневно 1000 авиона, ама плескавиците во просториите на Мекдоналдс стигаат смрзнати. Од каде и да им ги носат. Компирите исто така. Не спомнав ништо за нивната земја на потекло, ниту за цената, ниту реков дека се бајати и расипани. Реков дека има конзерванси, адитиви и дека не се направени од кравичка која пред два саата пасела во росна ливада.
Ако не се разбравме, еве сега да резимираме, ако го прочиташ уште еднаш мојот претходен пост можеби и ќе забележиш дека нема ништо за хигиената, ниту од каде ги носат состојките, ниту реков дека се скапи.
Да не разгорувам понатамошна дискусија која е тотално без врска со она што го имав пишано, воедно како и твојот одговор на истото.
Peace out (y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дечко, што се нафура? :cautious: Не реков дека се лоши сендвичите, и побогу, ја спомнав ли некаде цената?! Што ме нервира вака некој кога ќе ме цитира и без врска ќе ми раскаже приказна. Не летаат дневно 1000 авиона, ама плескавиците во просториите на Мекдоналдс стигаат смрзнати. Од каде и да им ги носат. Компирите исто така. Не спомнав ништо за нивната земја на потекло, ниту за цената, ниту реков дека се бајати и расипани. Реков дека има конзерванси, адитиви и дека не се направени од кравичка која пред два саата пасела во росна ливада.
Ако не се разбравме, еве сега да резимираме, ако го прочиташ уште еднаш мојот претходен пост можеби и ќе забележиш дека нема ништо за хигиената, ниту од каде ги носат состојките, ниту реков дека се скапи.
Да не разгорувам понатамошна дискусија која е тотално без врска со она што го имав пишано, воедно како и твојот одговор на истото.
Peace out (y)
Не ми беше намерата да се караме, тоа најмалку. Туку сакам да го посочам Мекдоналдс како најдобар за брза храна. Не кажувам дека не стигаат смрзнати плескавиците, но како и да е подобри се од оние на Седмица, Вили и слични. За хигиената немам зборови...највисоко ниво.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Како го прават меленото месо во сендвичарите што е толку вкусно и гумено, дали му ставаат нешто во место како вода, сода биакрбона или јајца, ако знај некој нека напиши рецепт
сочни и гумени?!?wtf
има ли нешто поубаво од месо без коска кога ќе им речам да го сомелат(измелат...кој како преферира да збори) .. па сама да си направам дома прескавици

тие од сендвичарите ти се убави:eek:
само жили, кожинки може и црева .. и што ти уште не во нив... бљак:cenzura:
--- надополнето: Oct 8, 2011 2:04 PM ---
Не ми беше намерата да се караме, тоа најмалку. Туку сакам да го посочам Мекдоналдс како најдобар за брза храна. Не кажувам дека не стигаат смрзнати плескавиците, но како и да е подобри се од оние на Седмица, Вили и слични. За хигиената немам зборови...највисоко ниво.
ииии .. да знаеш дека понездрави плескавици од оние во мек нема никаде...
и не се скапи...ефтини се баш .. за 80-90 ден добиваш хамбургерче, компири и сок ... за разлика од другите сендвичари...

ама за хигиената си во право(y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
сочни и гумени?!?wtf
има ли нешто поубаво од месо без коска кога ќе им речам да го сомелат(измелат...кој како преферира да збори) .. па сама да си направам дома прескавици

тие од сендвичарите ти се убави:eek:
само жили, кожинки може и црева .. и што ти уште не во нив... бљак:cenzura:
--- надополнето: Oct 8, 2011 2:04 PM ---

ииии .. да знаеш дека понездрави плескавици од оние во мек нема никаде...
и не се скапи...ефтини се баш .. за 80-90 ден добиваш хамбургерче, компири и сок ... за разлика од другите сендвичари...

ама за хигиената си во право(y)
Најздрави плескавици се во Мек. Баш тие во седмица и другиве се нездрави.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.377
ај сеа и ти не треси глупости најздрави биле..У тоа не ни има месо за да може плескавица да се нарече.Фаст фуд не е здраво..моеш да каеш дека по хигиенски од малските сендвичари поради тоа што се бренд.И незнам што седмица си се фатила..и 7ца ти е бренд,имаат хасап систем и хигиена на високо ниво..стандардизирани сендвичи секој пат исто да добиеш не се некоја малска сендвичара.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Чим има соја во плескавиците веќе во уста не ги ставам ама никој не ми одговори за ќебапите на пример од Дестан? Имаат и тие соја или не?

Инаку кој пробал Мекдоналдс хамбургер 5 дена по ред знае дека веќе шестиот во уста не ти се става а ако продужиш има да ти се одмили за цел живот таков тип на месо.

Ај некој за ќебапите и сојата нека каже ако знае, се за јадење или иста финта со соја прават?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Чим има соја во плескавиците веќе во уста не ги ставам ама никој не ми одговори за ќебапите на пример од Дестан? Имаат и тие соја или не?

Инаку кој пробал Мекдоналдс хамбургер 5 дена по ред знае дека веќе шестиот во уста не ти се става а ако продужиш има да ти се одмили за цел живот таков тип на месо.

Ај некој за ќебапите и сојата нека каже ако знае, се за јадење или иста финта со соја прават?
јас колку што знам исто е и за ќебапите:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom