Платежна картичка

Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Вака... две години како ја отворив трансакцискава но повеќе не ја користам,прашањето ми е дали има некаков ризик доколку картичката не ја поништам?Сметката е чиста и немам никаков минус на неа,а моментално сум префрлен во друга банка бидејќи фирмата во која што работам се води под истата и побрзо легнуваат платите на сметка.Ме мрзи да се маткам по шалтерине а и обично многу гужва има...
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Вака... две години како ја отворив трансакцискава но повеќе не ја користам,прашањето ми е дали има некаков ризик доколку картичката не ја поништам?Сметката е чиста и немам никаков минус на неа,а моментално сум префрлен во друга банка бидејќи фирмата во која што работам се води под истата и побрзо легнуваат платите на сметка.Ме мрзи да се маткам по шалтерине а и обично многу гужва има...
иди прашај дали имаат некакви фиксни трошоци од банката на старата сметка. често имаат нешто како 100 денари месечно, што ако немаш ништо на сметката ти ги сметаат како долг кон банката. што ако го занемариш, едвај чекаат за едно десетина години да ти чукне некој извршител на врата.
п.с. рачунај дека ништо не ги спречува, и денес да немаат фикни торшоци утре да ги уведат, а ти да бидеш известен или крив дека не си се информирал сам...
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
нели ако некоја сметка не е активна повеќе од две години по закон се згаснува од банката?
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
не згаснува, Тутунска пример не ти зема ништо месечно одржување ако не правиш трансакции, ама Комерцијална секој месец си влече 45денари фиксно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom