Планински Авантури на Канал 5

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.320
Имам гледано една епизода од момциве пред две седмици и мислам дека ова е една од ретките емисии од македонска продукција која што навистина изгледа профи и може слободно да конкурира со останатите странски емисии од ваков тип.
Друга емисија од ваков калибар е Офроудот на Миленко, ама тоа е далеку од ова што го прават момциве и каде што навистина се качуваат на врвови, за разлика од Миленко кој што се качува на едно ритче и раскажува историја за некое село.

Еве еден трејлер oд емисијата за тие што ја немаат гледано


Еве ја комплетната епизода од Љуботен.Едно прашање за тие што ги следат момциве, каде можам да ги гледам останатите епизоди од момциве во првата сезона?
Вчера ја даваа на канал 5 плус репризно истава епизода, ама други епизоди немам зачекано.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.946
Ги имаа пуштено трејлерите на он.нет....
Во текстот стоеше дека имале проблем со откуп на серијата - со други зборови - телевизииве немале празен термин меѓу турски серии и биг брадр срања....инаку и јас ги чекав да ги емитуваат некаде, па пошо ми е тргнат (к)анал 5 треба да го враќам сеа :facepalm:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Единствена емисија што ми го задржала вниманието во последниве неколку години по македонските телевизии, ако ги најдете емисиите, јавете. :)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.251
Да бе, и јас ги гледав предходната недела, прво не знаев што е работата, мислев Миленко оф роуд е. Ама се задржав повеќе време и гледам интересно е. Мислам дека е прва од ваков тип во Македонија. Кога гледав се движеа по Осоговските планини. Убаво објаснуваат за местата во кои се и онака интересни се. Браво дечки (y)

Во епизодата што ја гледав си најдоа неотворено пиво на планината :pos::pos:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.511
Поени од реакции
5.262
Браво за дечкиве. Ги гледав пред некој ден прв пат Водно го искачуваа и кажуваа за планината и патеките, стварно интересни информации. Љубител сум на ваков тип на емисии а и посебно што се местава тука во МКД, па и не е многу тешко и самиот да ги искачиш :)

Инаку, пиши им на фб на некој од овие, сигурно ке ти кажат за емисиите, дали ке ги стават на јутуб или слично :)
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.316
Поени од реакции
1.024
Супер се типциве, ги откупила сепак некоја телевизија, јас мислев покај толку турски булшити нема ни да ги пушта некој. Интересни се, кај мене дома сите ги гледаме.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.001
Поени од реакции
2.374
Да знаев порано дека постојат, би идел со нив до Љуботен, и онака имам отидено неколку пати!
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
1.937
Поени од реакции
1.156
Е ова ми се свиѓа, конечно да си ја запознаеме и државата преку вакви емисии, а не само да гледам на тв документарци за планина во Тексас, рид во Франција, пештера во Украина (иако и тоа не е лошо)... :)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
Во кој термин оди емисијава?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.643
Поени од реакции
929
Ѕверки се, мислам дека ги начекав на некој сајт имаше видео од нивно интервју. Рекоа понатаму ќе земале некоја градска фаца и со нив на планинарење :)
Покрај тоа што ни ги пренесуваат убавините на Македонија кои малце ги знаеме има можност и да се научи нешто кога се сака да се иде на планина од аспект на тоа како да се спремиш и што да очекуваш.
Браво за нив!
 
А

Атомската мравка

Гостин
Супер емисија, на првото видео кога се искачуваш до Солунска (02:32) уште поинтересно е кога се искачуваш по камењата напреку (а не од страна од каде што е патеката и најверојатно доаѓа он) потешко е малце ама дефинитивно многу поинтересно. Водопадот исто така е прекрасен и дефинитивно нема да згрешите ако направите тура Нежилово-Чеплес-Солунска глава.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.946
Супер емисија, на првото видео кога се искачуваш до Солунска (02:32) уште поинтересно е кога се искачуваш по камењата напреку (а не од страна од каде што е патеката и најверојатно доаѓа он) потешко е малце ама дефинитивно многу поинтересно. Водопадот исто така е прекрасен и дефинитивно нема да згрешите ако направите тура Нежилово-Чеплес-Солунска глава.
....not just a place, but a state of mind.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.901
Поени од реакции
5.726
Супер е ова :) секоја им чест што им текнало на вакво нешто .
Цела епизода од Шарпланина Љуботен во HD 1080p
 

Kajgana Shop

На врв Bottom