Планинарење

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.758
Поени од реакции
642
Планинарењето ми изгледа како убаво хоби и убава животна навика. Размислувам за зачленување во некој клуб (да е за ептен аматери :LOL:), ако имате некој предлог пишете
 
Член од
23 август 2021
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво дечки,
Сакам да прашам дали е возможно да се кампува на Големото Езеро на Пелистер?
Кој период е најоптимален, дали има диви животни и ако некој го има правено ова секаков совет е добродојден :)

Фала однапред!
 
Член од
11 декември 2021
Мислења
8
Поени од реакции
8
Здраво. Ако може некој да ми препорача планинарско друштво да започнам со планинарење? Гледам I love hiking како најпознати имаат секој викенд организирани тури, а евенти од други друштва послабо наоѓам.
Фала
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.607
Поени од реакции
2.223
Здраво дечки,
Сакам да прашам дали е возможно да се кампува на Големото Езеро на Пелистер?
Кој период е најоптимален, дали има диви животни и ако некој го има правено ова секаков совет е добродојден :)

Фала однапред!
Летен период до кај септември некаде ти е најповолен.А за диви животни ќе се распрашаш во планинарското друштво Пелистер.
Автоматски споено мислење:

Здраво. Ако може некој да ми препорача планинарско друштво да започнам со планинарење? Гледам I love hiking како најпознати имаат секој викенд организирани тури, а евенти од други друштва послабо наоѓам.
Фала
Имаш приватна порака.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.607
Поени од реакции
2.223
 
Член од
15 јуни 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво екипо,
Сакам да си се подновам со нов ранец до 30-35 литри.
Што мислите Millet или Salewa? Знам доста што се задоволни од Salewa и активно се носат по нашиве планини за разлика од Millet. Меѓутоа, ме интересираат ваши коментари.
Како опција ги разгледувам
 
Член од
6 март 2019
Мислења
329
Поени од реакции
530
Одличен избор на бренд, двата ранци се добри. Со тоа што јас би одел со првиот, не сум голем фан на патенти. Ако ти се расипе на планина, јебан си. Можеш добри ранци да најдеш и кај McKinley, јас сум презадоволен од нив, користам нивни ранец од 2016та. Поевтини се, доста се квалитетни и имаат избор.
Автоматски споено мислење:

Би додал само дека Скаут се малку скапички. Другарче најде ранец кај нив за 13 000 денари, ми побара мислење. Јас му го најдов истиот во Германија на амазон за 7000 денари. Ми стигна за 2 дена, му го испратив надоле по пријатели. Ако имаш таква опција, да земеш од надвор можеш многу да заштедиш, а да земеш квалитет.
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Одличен избор на бренд, двата ранци се добри. Со тоа што јас би одел со првиот, не сум голем фан на патенти. Ако ти се расипе на планина, јебан си. Можеш добри ранци да најдеш и кај McKinley, јас сум презадоволен од нив, користам нивни ранец од 2016та. Поевтини се, доста се квалитетни и имаат избор.
Автоматски споено мислење:

Би додал само дека Скаут се малку скапички. Другарче најде ранец кај нив за 13 000 денари, ми побара мислење. Јас му го најдов истиот во Германија на амазон за 7000 денари. Ми стигна за 2 дена, му го испратив надоле по пријатели. Ако имаш таква опција, да земеш од надвор можеш многу да заштедиш, а да земеш квалитет.
Да, скапички се. Меѓутоа добивам попуст како член на ФПСМ па цената ми е прифатлива. Иначе, да и McKinley се добри. Носам панталони нивни и баш сум задоволен. Ќе ги разгледам и нив.
Фала ти многу на коментарот!
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
484
Мој совет би ти бил osprey talon 33 , го имам неколку години и сум презадоволен.

Ако имаш шанса некој да ти го донесе некаде надвор од мкд би било најдобро.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.607
Поени од реакции
2.223
Здраво екипо,
Сакам да си се подновам со нов ранец до 30-35 литри.
Што мислите Millet или Salewa? Знам доста што се задоволни од Salewa и активно се носат по нашиве планини за разлика од Millet. Меѓутоа, ме интересираат ваши коментари.
Како опција ги разгледувам
МНОГУ ПАРИ А МАЛКУ МУЗИКА.Ако некој оди до Софија преку него нарачај си некој од моделиве за упола цена:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom