Планетата земјата е шуплива

Член од
12 март 2009
Мислења
16.353
Поени од реакции
11.402
Бидејќи се појави голем интерес околу вистинската форма на планетата Земја, да потсетиме на уште една теорија. Ова е спротивна од теоријата за рамна плоча или теоријата за голем Антартик....
ZAŠTO SE KRIJE DA JE ZEMLJA ŠUPLJA PLANETA?
http://www.vestinet.rs/pogledi/zasto-se-krije-da-je-zemlja-suplja-planeta

Еве понов линк, од познатиот Телеграф ,
By Will Storr 8:00AM BST 13 Jul 2014
Hollow Earth conspiracy theories: the hole truth
http://www.telegraph.co.uk/culture/books/10961412/Hollow-Earth-conspiracy-theories-the-hole-truth.html


 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
4.091
Мислев дека е ЧДА, баш ми падна жал кога видов дека е во мистерии отворена темава...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.353
Поени од реакции
11.402
сега се потсетив, имаше и филм, а и на ТВ имаше во повеќе епизоди
... но еве го и документарецот за патувањата на Адмирал Бирдс
.. има и нови работи
..
 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2011
Мислења
774
Поени од реакции
2.084
Се чека @ZOTE да дојде на темава и да ја реши мистеријата :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.496
Поени од реакции
16.316
Земјата не е шуплива, туку е рамна и во форма на антички лав. Ако не беше рамна, сите океани и мориња ќе истечеа во вселената.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Земјата била рамна па биле украдени три века за да излезе и дека е шуплива а всушност се е перење мозок и одвлекување внимание од ново задолжување.
Значи стварно пензионерите на 1 фебруари ќе земат пензија,а бога ми ќе никне и некој нов бакарен споменик и платена политичка програма
До кога бе вака ќе не маткаат?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.380
Поени од реакции
18.269
Мене не ми е јасно што ви менува вас во животот каква е земјата.
И во форма на летачка чинија да е, вашите навики, обврски си остануваат исти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom