Плажата на Профандли Зоки

Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.210
Поени од реакции
2.287
Pederchina...ne e isto sho i peder... kvalitet na karakter e.. mislam deka @Dumbledore polekano sigurno go apsolvira toa... neli dambi?

:coffee:
Не се познавам со тој авторитет,за да коментирам.
Сепак форумот не е заснован на пријателства и непотизам.
А гостите си се гости :)
Иначе за мене не е никаква навреда ниту „педер" ниту „педерчина".
Секако дека постојат разлики во значењето.
Da se koregiram... sporo apsolvira... a tolku cita...

:coffee:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
7.975
Поени од реакции
10.624
Da se koregiram... sporo apsolvira... a tolku cita...

:coffee:
Апсолвирана ми е твојата философија- "лежи лебу да те јадам".

Предложи книги слободно во секое време, само немам време за маратони од по +500 страни.
 

Hyperion VI

Боем и Гурман
Член од
3 октомври 2020
Мислења
749
Поени од реакции
1.358
Koga sme kaj Jonche..... da se zapazi na 1:22 kako izlava od pozadi drvoto ceshmata....


Малку дадаистички е,во секој случај колку што се разбирам од уметност.
„Од зад дрвото што моча,ненадејно се пројавува педерчина"
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.893
Поени од реакции
16.120
Апсолвирана ми е твојата философија- "лежи лебу да те јадам".

Предложи книги слободно во секое време, само немам време за маратони од по +500 страни.
Робин Шарма - Калуѓерот што го продаде своето ферари
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.210
Поени од реакции
2.287
Прочитана. :coffee:

Никогаш до тој момент немам сретнато некој "танга" да употреби како метафора.
Ovaa? 192 strani....

:coffee:
Автоматски споено мислење:

Малку дадаистички е,во секој случај колку што се разбирам од уметност.
„Од зад дрвото што моча,ненадејно се пројавува педерчина"
Mislam deka ti si edini tuka sho znae za dadaizam... a tolko knigi procitaa...

 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
7.975
Поени од реакции
10.624
Не ми требаат веќе препораки од тебе.
Автоматски споено мислење:

Не се познавам со тој авторитет,за да коментирам.
Сепак форумот не е заснован на пријателства и непотизам.
А гостите си се гости :)
Иначе за мене не е никаква навреда ниту „педер" ниту „педерчина".
Секако дека постојат разлики во значењето.
Не сум никаков авторитет, само добро се сеќавам на твоите први чекори на форумов. Многу брзо се вклопи во групата.
Форумов е заснован на пријателство и непотизам. ;)
 
Последно уредено:

Hyperion VI

Боем и Гурман
Член од
3 октомври 2020
Мислења
749
Поени од реакции
1.358
Mislam deka ti si edini tuka sho znae za dadaizam... a tolko knigi procitaa..
Колку и да беа забегани професорите/ките по Историја на Музика и Историја на Уметност,сепак успеав нешо да апсолвирам.
Секако тука беше и Д.Бужаровски за Естетика што би го нарекол „генијалец",како и Д.Скаловски(Филозофија).
Тие 2ца ден денес на пазар да ги видам правиме 15 мин. муабет и ме памтат.

Автоматски споено мислење:

Не ми требаат веќе препораки од тебе.
Автоматски споено мислење:


Не сум никаков авторитет, само добро се сеќавам на твоите први чекори на форумов. Многу брзо се вклопи во групата.
Форумов е заснован на пријателство и непотизам. ;)
Терај магарето професоре ;)
Автоматски споено мислење:

Што се лутиш одма?

Магарињата се на тренинг.
Ако,нареден пат кога ќе ме видеш можеш и едно здраво да кажеш :)
Иначе добра боичка си фанал,одеш по солариуми познава се
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.210
Поени од реакции
2.287
Историја на Музика и Историја на Уметност,сепак успеав нешо да апсолвирам.
Секако тука беше и Д.Бужаровски за Естетика што би го нарекол „генијалец",како и Д.Скаловски(Филозофија).
Da spushtime malku level vikam.... deka toa se kompleksni i intrigantni sferi vo koi coveckata inteligencija doptela... a ipak ronche i govinda citaat...

Dek ste beee govi ron... shoooo rabotta ima li deshaffka?

Inaku ja uspav sega malata so prikazna za dve princezi koi mnogu se sakale.... indoktriniram u posakuvanata nasoka... se e kako sho treba....

:coffee:
 

Hyperion VI

Боем и Гурман
Член од
3 октомври 2020
Мислења
749
Поени од реакции
1.358
Плажата денес:
images.jpeg


Полека сите отци,ѓакони и гуруа,како и обичните мирјани се припремаат за утрешниот празник.
(Ова е само генерална проба!)
 

Govinda

Дивајн Донки
Член од
20 април 2014
Мислења
4.013
Поени од реакции
4.498
Ova tvoevo go citam vaka:

"Nemojte da odite na psihijatri psiholozi, vi treba samo muabet so postara osoba - JAS - opcijata za LP neka ne vi bide zaklucena, se nadevam deka ste zenski, kje dogovorime isredba i kje vi pomognam nezadovolstvoto od deneshnicata da go pretvoreme u zadovolstvo koe proizleguva od odblokiranata rut chakra za shto jas imam diploma."

Abe Ace koj golem dobrotvor si. :smirce:
Зоки. Рипнаа цените и на гориво и на храна и на се. Мора да се ваде додатен приход од нешто.
Туку истрошен си веќе бе Зоки. Не ти е интересно веќе на форумо. Само у еден исти луп се вртеш.
Ја на твое место би се самобанирал ако веќе немам забава.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.210
Поени од реакции
2.287
Зоки. Рипнаа цените и на гориво и на храна и на се. Мора да се ваде додатен приход од нешто.
Туку истрошен си веќе бе Зоки. Не ти е интересно веќе на форумо. Само у еден исти луп се вртеш.
Ја на твое место би се самобанирал ако веќе немам забава.
Leleeee i na mene li sakash da mi pomognesh? Stvarno li Ace?

Shtip tebe ne te zasluzuva... takoff shirokograd chovek retko se ragja.

:love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom