Пит Бул (American Pit Bull,APBT)

Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Фала за советот. Негде читав дека ако му ги тегнеш играчките дур ги гризе ушете повеќе ќе му направиш агресивен да биде и да гризе. Незнам колку е точно.
Еве неколку слики


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Лелее кучево ми е познато од чарли и луна да не е?
Иначе нема врска тоа дека ке биде агресивно кучето ако му правиш така...ке го научиш да тегне а ке го учиш да биде мирно ке го социјализираш со кучиња деца и со мачки колку можеш.Јас имам женка со деца и кучиња кои не се многу доминантни е мирна ама со мачки не, а тегне играчки шишиња гуми инт. Иначе кучево е преубаво.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Лелее кучево ми е познато од чарли и луна да не е?
Иначе нема врска тоа дека ке биде агресивно кучето ако му правиш така...ке го научиш да тегне а ке го учиш да биде мирно ке го социјализираш со кучиња деца и со мачки колку можеш.Јас имам женка со деца и кучиња кои не се многу доминантни е мирна ама со мачки не, а тегне играчки шишиња гуми инт. Иначе кучево е преубаво.
Фала ти.
Не е од чарли и луна сигурно
Инаку до сега е мирно со сите, на никого не лае ни на непознати ни на никој (што ме нервира по малце, барем да лавнеше малце на непознати, гласот да му го слушнев). Лаеше само еднаш на едно куче во комшии од тогаш на никој друг.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Потребен ми е совет за раса питбул, и дали може да се чува во стан?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Не, големо куче е и си сака свој простор, нема да биде среќно ако е во стан. А и само бељи ќе ти прави сите работи ќе може да ги дофати и да си ги вежба забите со нив. Еве размисли за некоја од овие раси:

http://dogtime.com/dog-health/general/4404-good-apartment-dogs-list

или пак некое друго куче со мал раст. И јас сум сакал хаска во стан да чувам, ама сум морало на крај да се вразумам, кога ќе сум размислел дека тоа не е добро ни за луѓето што живеат ни за кучето
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ако го шеташ и трчаш секој ден по 2 саати нема проблем во стан.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Мајка Питбул Териер , Татко Стафорд .. што шифра е плодот?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Melez, mesanec. Kako sakas taka nareci go.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
И што е уствари поентата на видеото? Домашно чуван пит бул нападнат од диво животно бега пошто знае дека е инфериорен? Пит чуван за борби би се борел од инат и со лав, таква им е инаетлива психата.
 
Ф

Флеш

Гостин
И што е уствари поентата на видеото? Домашно чуван пит бул нападнат од диво животно бега пошто знае дека е инфериорен? Пит чуван за борби би се борел од инат и со лав, таква им е инаетлива психата.
Нема врска,генетски да изгледа како Урко и у сурат и у фаца,пак на крај Боки 13 Пепелашка може да испадне кутре. Газдата ако не го огледало правилно,џабе е . Моиве спрема мали деца не смее да зуцне ,ама територијално лаат ако видат повозрасен,одгледувани се,да не напаѓаат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.718
И што е уствари поентата на видеото? Домашно чуван пит бул нападнат од диво животно бега пошто знае дека е инфериорен? Пит чуван за борби би се борел од инат и со лав, таква им е инаетлива психата.
па и шарпланинец, без метална алка со боцки на вратот не би можел со волк...
е сега друго е ако би била женка, со млади кутриња кој се загрозени од волкот, тогаш инстинктот ќе се јави и кај домашно животно
 
Ф

Флеш

Гостин
па и шарпланинец, без метална алка со боцки на вратот не би можел со волк...
е сега друго е ако би била женка, со млади кутриња кој се загрозени од волкот, тогаш инстинктот ќе се јави и кај домашно животно
ама брате,пит булите се агресивни кучиња. :oops:
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Нема врска,генетски да изгледа како Урко и у сурат и у фаца,пак на крај Боки 13 Пепелашка може да испадне кутре. Газдата ако не го огледало правилно,џабе е . Моиве спрема мали деца не смее да зуцне ,ама територијално лаат ако видат повозрасен,одгледувани се,да не напаѓаат.
Па така треба, питовите ти се најдобри кучиња ако се правилно одгледани. Ама у секој случај пит што е веќе борен нема да избега вака, макар свесен да е дека ќе умре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom