Пит Бул (American Pit Bull,APBT)

Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Фала за советот. Негде читав дека ако му ги тегнеш играчките дур ги гризе ушете повеќе ќе му направиш агресивен да биде и да гризе. Незнам колку е точно.
Еве неколку слики


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Лелее кучево ми е познато од чарли и луна да не е?
Иначе нема врска тоа дека ке биде агресивно кучето ако му правиш така...ке го научиш да тегне а ке го учиш да биде мирно ке го социјализираш со кучиња деца и со мачки колку можеш.Јас имам женка со деца и кучиња кои не се многу доминантни е мирна ама со мачки не, а тегне играчки шишиња гуми инт. Иначе кучево е преубаво.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.960
Поени од реакции
5.686
Лелее кучево ми е познато од чарли и луна да не е?
Иначе нема врска тоа дека ке биде агресивно кучето ако му правиш така...ке го научиш да тегне а ке го учиш да биде мирно ке го социјализираш со кучиња деца и со мачки колку можеш.Јас имам женка со деца и кучиња кои не се многу доминантни е мирна ама со мачки не, а тегне играчки шишиња гуми инт. Иначе кучево е преубаво.
Фала ти.
Не е од чарли и луна сигурно
Инаку до сега е мирно со сите, на никого не лае ни на непознати ни на никој (што ме нервира по малце, барем да лавнеше малце на непознати, гласот да му го слушнев). Лаеше само еднаш на едно куче во комшии од тогаш на никој друг.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Потребен ми е совет за раса питбул, и дали може да се чува во стан?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.083
Поени од реакции
10.075
Не, големо куче е и си сака свој простор, нема да биде среќно ако е во стан. А и само бељи ќе ти прави сите работи ќе може да ги дофати и да си ги вежба забите со нив. Еве размисли за некоја од овие раси:

http://dogtime.com/dog-health/general/4404-good-apartment-dogs-list

или пак некое друго куче со мал раст. И јас сум сакал хаска во стан да чувам, ама сум морало на крај да се вразумам, кога ќе сум размислел дека тоа не е добро ни за луѓето што живеат ни за кучето
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Ако го шеташ и трчаш секој ден по 2 саати нема проблем во стан.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.291
Поени од реакции
771
Мајка Питбул Териер , Татко Стафорд .. што шифра е плодот?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.851
Поени од реакции
2.408
Melez, mesanec. Kako sakas taka nareci go.
 
На врв Bottom