Пит Бул (American Pit Bull,APBT)

Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Ако сакаш на yt пиши Maks pitbull from Macedonia чуван е во стан мислам.Баш види што како
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Браво мајсторе така продужи!!
Може слики од цело куче,и кој му се мајка и татко?
Ке ставам покасно тука иначе да кажам дека иако е ваква форма кучето не е спремано за борби и никогаш нема да е[DOUBLEPOST=1498657557][/DOUBLEPOST]Еве други слики од кучето
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Кучката моја има година и 9 месеци сега и е циклус за парење што мислите да ја пуштам сега или?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.512
Поени од реакции
4.478
Сликава ми падна интересна па пошто нема тема за сите були бридс најадекватно место и е тука.
6tag-5366049995-1590533593042284525_5366049995.jpg
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.512
Поени од реакции
4.478
Кој териер од овде највеќе ти се свиѓа?
Мене АПБТ Амстаф и Блу блод Амерички булдог
Сите 12 пријател ја обожавам Бул крвта, Ако цепидлачам од териерите највеќе АПБТ а од погорните Аргентино. :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.512
Поени од реакции
4.478
не знам од каде Боксер,Дого и Бостон були раси ама ајде....
Имаат бул крв вмешано при создавањето, макар што се мислам дали треба да ги има во оваа лепеза пошто едно е да е тесно поврзана со булдог да речеме од две раси да се и едната да е булдог како кај бултериерот, кај овие трите што ги спомна една од многуте раси е булдог, не е исто. Така ја замислиле така ја направиле.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
5.686
Сакам да прашам, дали кучето ќе има некој проблем понатаму ако не му ги скратам ушите (за мешавина на питбул и стафорд се работи).

И уште нешто, како да го одвикнам од гризење. Многу сака да гризе дури и мене понекогаш кога ќе сакам да го погалам.

И моево уште не лае, а има 4 месеци, дали ќе почне да лае?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.473
Поени од реакции
7.665
И уште нешто, како да го одвикнам од гризење. Многу сака да гризе дури и мене понекогаш кога ќе сакам да го погалам.
Давај му играчки да гризе, а кога ќе те гризне тебе изреагирај како многу да те боли (со звук) и удри го по њушката.
Мене за 2 дена ми успеа ова, после кога ќе осетеше дека ми е раката, одма пушташе :icon_mrgr:
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Сакам да прашам, дали кучето ќе има некој проблем понатаму ако не му ги скратам ушите (за мешавина на питбул и стафорд се работи).

И уште нешто, како да го одвикнам од гризење. Многу сака да гризе дури и мене понекогаш кога ќе сакам да го погалам.

И моево уште не лае, а има 4 месеци, дали ќе почне да лае?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Нема да имаш проблем никаков ако не ги скратиш, а и ако ги скратиш нема да имаш проблем.За гризрњето превземи уште сеа давај му играчки учи го да ги тегне за понатаму тренинзи да му правиш а тебе кога ке почне да те грицка пробај како што ти пишаа со звук и удри го по муцката. Дај слика да го видиме кучето
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
5.686
Нема да имаш проблем никаков ако не ги скратиш, а и ако ги скратиш нема да имаш проблем.За гризрњето превземи уште сеа давај му играчки учи го да ги тегне за понатаму тренинзи да му правиш а тебе кога ке почне да те грицка пробај како што ти пишаа со звук и удри го по муцката. Дај слика да го видиме кучето
Фала за советот. Негде читав дека ако му ги тегнеш играчките дур ги гризе ушете повеќе ќе му направиш агресивен да биде и да гризе. Незнам колку е точно.
Еве неколку слики


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
На врв Bottom