Писмени вежби по македонски јазик и литература

Дискусија во форумот 'Образование' започната од The_Red1, 23 април 2010.

 1. The_Red1

  The_Red1 значи фактички

  Член од:
  18 септември 2009
  Мислења:
  4.156
  Допаѓања:
  4.746
  Слична тема не сретнав па ако некој правел до сега некоја писмена вежба од тие долу може да ми ја каже-понеделник краен рок плис хелп ме
  1.Големата вода симбол за слободата на човекот
  2.Црнилата-дел од македонската историја
  Инаку се работи за 4-та година средно
  Фала однапред :helou::helou::helou:

  упс...заборавив-тој што знае нека ми пиши пп да му пратам е-маил :wink:
   
 2. erika22

  erika22

  Член од:
  24 декември 2009
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  ke ve molam sostav za divo meso i crnila do nedela vecer blagodaram
   
 3. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  14.190
  Допаѓања:
  9.672
  На girl_girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nikolaben2 @ YT

  Nikolaben2 @ YT Carspotter

  Член од:
  11 јули 2009
  Мислења:
  1.396
  Допаѓања:
  881
  некој нешто да даде за просветителството во Македонија во XIX век ... многу е важно
   
 5. Mareto

  Mareto

  Член од:
  14 јуни 2011
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Aj ve molam za pomos na tema Razvojot na turizmot vo makedonija po 2 svetska vojna. Fala od napred :))
   
 6. Pandeva

  Pandeva

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Има некој нешто напишано на тема: Декамерон вистинска слика за земниот живот?? Фала однапред :)
   
 7. D31

  D31

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  13
  Луѓе ве молам ако има некој напишано сотав или сака да ми напше за псмена по македонски јазик основно на тема „Со љубов против сеое насилство“за утре ми е :(
   
 8. Word$haker

  Word$haker

  Член од:
  21 ноември 2005
  Мислења:
  4.585
  Допаѓања:
  218
  Па ова е лесна тема, не сакам да те потценам но бараш од друг да ти ја напише? :confused:
   
 9. Solider

  Solider

  Член од:
  29 јули 2010
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  3
  Здраво! Ми треба писмена работа на тема „Народната литература претставува најголемо културно и духовно богатство на секој народ“. Доколку некој има напишано ваква или слична на оваа ве молам да ја постирате или да ми ја пратиме во ПП. Ми треба најдоцна до среда 12:00ч. :pipi:

  Фала однапред! :)
   

Сподели преку: