Писмени вежби по македонски јазик и литература

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Слична тема не сретнав па ако некој правел до сега некоја писмена вежба од тие долу може да ми ја каже-понеделник краен рок плис хелп ме
1.Големата вода симбол за слободата на човекот
2.Црнилата-дел од македонската историја
Инаку се работи за 4-та година средно
Фала однапред :helou::helou::helou:

упс...заборавив-тој што знае нека ми пиши пп да му пратам е-маил :wink:
 
Член од
24 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
ke ve molam sostav za divo meso i crnila do nedela vecer blagodaram
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
некој нешто да даде за просветителството во Македонија во XIX век ... многу е важно
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Aj ve molam za pomos na tema Razvojot na turizmot vo makedonija po 2 svetska vojna. Fala od napred :))
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Има некој нешто напишано на тема: Декамерон вистинска слика за земниот живот?? Фала однапред :)
 

D31

Член од
6 јули 2011
Мислења
48
Поени од реакции
13
Луѓе ве молам ако има некој напишано сотав или сака да ми напше за псмена по македонски јазик основно на тема „Со љубов против сеое насилство“за утре ми е :(
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.109
Поени од реакции
819
Луѓе ве молам ако има некој напишано сотав или сака да ми напше за псмена по македонски јазик основно на тема „Со љубов против сеое насилство“за утре ми е :(
Па ова е лесна тема, не сакам да те потценам но бараш од друг да ти ја напише? :confused:
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
68
Поени од реакции
4
Здраво! Ми треба писмена работа на тема „Народната литература претставува најголемо културно и духовно богатство на секој народ“. Доколку некој има напишано ваква или слична на оваа ве молам да ја постирате или да ми ја пратиме во ПП. Ми треба најдоцна до среда 12:00ч. :pipi:

Фала однапред! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom