Писмена по македонски јазик

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако некој може да ми помогне со мојата писмена по македонски јазик со наслов "Само жената може да создаде семејство, но и семејството да се распадне поради жената" инспирација од "Тартиф" - Оргон и неговата жена Елмира и од "Хамлет" - мајката на Хамлет. Како жената може да го создаде семејството, но и како може да се распадне поради неа. Во писмената не треба да се пишува за драмите, ама ликовите треба да се спомнат. Ви благодарам однапред! :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
9.393
Ако некој може да ми помогне со мојата писмена по македонски јазик со наслов "Само жената може да создаде семејство, но и семејството да се распадне поради жената" инспирација од "Тартиф" - Оргон и неговата жена Елмира и од "Хамлет" - мајката на Хамлет. Како жената може да го создаде семејството, но и како може да се распадне поради неа. Во писмената не треба да се пишува за драмите, ама ликовите треба да се спомнат. Ви благодарам однапред! :)
Добро бе кои генијалци смислуваат вакви теми? :tapp::tapp::tapp:

Пушти ти ни да видиме што си напишал, па ќе ти помогнеме.
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.086
Поени од реакции
12.882
Барај по форумот има теми за вакви мрзи ко тебе (без навреда), ама тоа е реалноста.
/Клуч
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom